Wernisaż prac plastycznych młodych artystów z SP w Pniówku w „Okrąglaku”

1636

Prowadzone w Szkole Podstawowej w Pniówku, przez panią dyrektor Alinę Korneluk, koło plastyczne od lat umożliwia rozwijanie artystycznych talentów nie tylko uczniom, ale od pewnego czasu również chętnym przedszkolakom. Ich prace budzą uznanie jurorów w wielu konkursach na terenie całego kraju. O licznych laurach często donosiła lokalna prasa, artykuły poświęcone działalności pani Aliny Korneluk i jej koła plastycznego ukazywały się w Biuletynie Samorządu Gminy Zamość.
Wszystko to zostało dostrzeżone przez Zamojską Galerię Młodych Osiedlowego Domu Kultury „Okrąglak” w Zamościu, działającą przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego. Tam właśnie zorganizowano wystawę prac plastycznych naszych uczniów zatytułowaną: „W świecie roślin i zwierząt”. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce w dniu 14 kwietnia 2016 r. Organizatorem i opiekunem wystawy była pani Maria Śliczniak . Wszystkich uczestników wernisażu powitała pani Dorota Nowosad – koordynator działalności kulturalno-społecznej w ODK „ Okrąglak”.
Wśród zaproszonych gości byli również rodzice młodych artystów, nauczyciele z naszej szkoły, pan Emil Cabaj – przedstawiciel Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Pniówku. Na otwarciu wystawy były też panie Bożena Radlińska i Monika Gajak, dyrektorki szkół w Białowoli i Lipsku, współtworzących wraz z nami Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Dobra Szkoła”. Najmłodsza uczestniczka wystawy miała 4,5 roku, najstarsi 12 lat. Ich rysunki bardzo się podobały, o czym przekonywały panie Maria Śliczniak i Dorota Nowosad. Chwaliły poziom artystyczny prac i życzyły młodym plastykom dalszego rozwoju ich talentów. Głos zabrała również pani Alina Korneluk, która podziękowała za przygotowanie wystawy, a uczniów, którzy dostarczyli na nią swoje prace, obdarowała teczkami rysunkowymi. Dzieci zaś ze swej strony podarowały paniom Marii Śliczniak i Dorocie Nowosad „cukierkowe” bukiety. Wernisaż zakończył wspólny poczęstunek. Ciasta przygotowane przez rodziców dorównały poziomem artystycznym pracom ich dzieci.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

Mirosław Trześniowski

Uczestnicy wystawy:
1. Magdalena Kudyk – 4,5 lat
2. Gabriel Zawadzki – 5 lat
3. Alicja Krępińska – 6 lat
4. Szymon Kudyk – 6 lat
5. Magdalena Małek – 6 lat
6. Karolina Michońska – 6 lat
7. Weronika Muca – 6 lat
8. Zofia Ziemińska – 6 lat
9. Oliwia Malczewska – 7 lat
10. Piotr Szpindor – 7 lat
11. Kinga Łapa – 7 lat
12. Karol Gajewski – 8 lat
13. Martyna Kierepka – 8 lat
14. Milena Kniaź – 8 lat
15. Sławomir Kudyk – 8 lat
16. Weronika Kudyk – 8 lat
17. Bartosz Muca – 8 lat
18. Daniel Nadłonek – 8 lat
19. Dobrosława Panas – 8 lat
20. Weronika Piotrowska – 8 lat
21. Emilia Wąsek – 8 lat
22. Wiktoria Bryk – 9 lat
23. Dawid Łapa – 9 lat
24. Ewelina Makowska – 9 lat
25. Piotr Małek – 9 lat
26. Jakub Szuwara – 9 lat
27. Karolina Wójtowicz – 9 lat
28. Maja Panas – 10 lat
29. Kamil Muszyński – 11 lat
30. Dorota Bojar – 12 lat
31. Dariusz Kudyk – 12 lat
32. Kamil Uściak – 12 lat