W teatrze muzycznym

942

Literatura piękna dla dzieci jest niezwykle ważna w kształtowaniu ich wrażliwości na otaczający świat. Świetnie rozwija wyobraźnię, wrażliwość, ciekawość i kreatywność małego odbiorcy. Dlatego, w dniu 18. 10. 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej pojechali do Teatru Muzycznego w Lublinie.
Wycieczka rozpoczęła się wczesnym rankiem. Zadowoleni, choć jeszcze nieco senni, uczniowie i ich nauczyciele, wyruszyli w drogę do Lublina. Po przybyciu na miejsce i zajęciu przez nas miejsc na widowni, zaczęło się przedstawienie pt. „Tuwimowo”. Motywem przewodnim był wiersz „Lokomotywa”, która zabierała widzów do różnych stacyjek, na których pojawiali się barwni i ciekawi bohaterowie innych utworów Juliana Tuwima. W czasie tej literackiej podróży można było spotkać „Zosię Samosię”, „Grzesia Kłamczucha”, „Ptasie radio” i wiele innych utworów. Największy aplauz wśród oglądających zdobył utwór pt. „Rzepka”. Wtedy aktorzy zaprosili do wspólnej gry małych widzów. Wyciąganie rzepki przysporzyło wiele emocji i radości. Również śpiewanie z aktorami znanych piosenek bardzo podobało się publiczności. Uczniowie, w czasie przedstawienia mogli podziwiać pomysłową i kolorową scenografię, wspólnie śpiewać, słuchać muzyki na żywo, a także obserwować grę aktorską. Poza tym mogli poczuć niezwykłą atmosferę teatru, który jest miejscem szczególnym, bo można tam spotkać sztukę wysoką, adresowaną między innymi do młodego widza.
Po zakończonym spektaklu, wszyscy uczestnicy wycieczki, pełni wrażeń, doskonałych humorów i marzeń, powrócili do szkoły a następnie do swoich domów. Wyjazd do Lublina był już naszą kolejną przygodą z teatrem i mamy nadzieję, że nie ostatni.