Spotkanie opłatkowe w Mokrem

1381

We wtorek, 19 stycznia, w świetlicy w Mokrem odbyło się spotkanie opłatkowe emerytowanego grona pedagogicznego połączone z prezentacją przedstawienia jasełkowego.
Z tej okazji, z inicjatywy p. Anny Denkiewicz, zostali zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się przewodniczący Rady Gminy Zamość p. Józef Siemczyk, zastępca Wójta Gminy Zamość p. Konrad Dziuba oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kalinowicach p. Jolanta Bondyra. Na spotkanie przybyli również emerytowani nauczyciele.
Uroczystość rozpoczął wyjątkowy spektakl jasełkowy, przygotowany przez uczniów klasy IIIa pod kierunkiem p. Agnieszki Sternik i p. Ewy Jagielskiej oraz przedszkolaków z grupy Zajączki, nad którymi czuwały p. Anna Pieczykolan i p. Urszula Krajewska ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach. Mali aktorzy włożyli wiele trudu, by zachwycić widownię. Przystrojeni w przepiękne kostiumy starali się odegrać swoje role jak najlepiej. Występ prezentował tradycyjnie historię narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Niemałą atrakcją dla widzów okazał się występ przedszkolaków w ludowych strojach oraz taniec Aniołków. Cały spektakl przeplatany był żywym śpiewem kolęd i pastorałek, a także grą na instrumentach. Widzowie z uwagą wsłuchiwali się w recytowane teksty. Na ich twarzach malowały się zaduma, wzruszenie i uśmiech. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami publiczności. Za przepiękny występ podziękowała p. Barbara Gała, która wyraziła też słowa uznania dla nauczycieli za zaangażowanie w przygotowanie widowiska.
W dalszej części spotkania zebrani podzielili się opłatkiem, składali życzenia i śpiewali kolędy. Przy stole nadarzyła się okazja do wspomnień, rozmów o marzeniach i nadziejach związanych z Nowym Rokiem. Spotkanie opłatkowe pozwoliło uczestnikom raz jeszcze poczuć na nowo magię świątecznych dni.

Agnieszka Sternik