Konkursy ortograficzne w Mokrem

2533

W dniu 11 kwietnia 2016r w Szkole Podstawowej w Mokrem przeprowadzono II etap Międzyszkolnych Konkursów Ortograficznych „Mały Mistrz Ortografii” i „Mistrz Ortografii klas IV-VI”. Wzięło w nich udział 28 uczniów z klas III oraz 76 z klas IV – VI.

Celem konkursu było: motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii, zastosowanie w praktyce poznanych zasad ortografii i interpunkcji, propagowanie wśród uczniów i nauczycieli idei wspólnej odpowiedzialności za język polski.
Komisje konkursowe wyłoniły laureatów zmagań:

Tytuł Małego Mistrza Ortografii XV edycji otrzymali:
1. Hanna Pudełko – ZSPiP Kalinowice 100p
2. Jakub Piwowarski – ZSPiP Kalinowice 99p
3. Karolina Ścibor – ZS w Wysokiem – 96p

I miejsce zdobyli:
1. Emilia Słomka – ZSPiP Kalinowice 95p
2. Nikola Bondyra – ZS w Żdanowie 91p

II miejsca przyznano:
1. Ewa Okoń – ZSPiP Kalinowice – 90p
2. Sandra Jakimiak – Borowina Sitaniecka – 88p
3. Daniel Bekier – ZS w Płoskiem – 87p
4. Martyna Dziędziurko – ZS w Żdanowie – 87p

III miejsca zdobyli:
1. Szymon Chmielewski – ZSPiP Kalinowice – 85p
2. Julia Pupiec – SP w Białowoli – 85p
3. Magdalena Korona – SP w Wólce Wieprzeckiej – 83p
4. Milena Siemczyk – SP w Płoskiem – 82p
5. Emilia Pomarańska – SP w Zawadzie – 81p
6. Maja Segieda SP w Mokrem – 81p
7. Ewelina Zimon – ZS w Wysokiem – 80p
8. Oliwia Stańko – ZSPiP Kalinowice – 80p

Tytuł Mistrza XVIII edycji konkursu „Mistrz Ortografii klas IV – VI” otrzymała:

W kategorii klas IV
1. Słotwińska Karolina ZSPiP Kalinowice – 98p

I miejsca zdobyli:
W kategorii klas IV
1.Gałaszkiewicz Klaudia ZSPiP Kalinowice – 94p
2. Psiuk Małgorzata SP Mokre – 96p
3. Janczak Kacper – ZSPiP Kalinowice – 94p
4. Majdan Marcel – ZSPiP Kalinowice – 96p
W kategorii klas V:
1. Wasilewska Oktawia Konstancja – ZSPiP Kalinowice – 96p
2. Skrzypik Julia – SP w Zawadzie – 96p
3. Jakimiak Kamila – SP w Borowinie Sitanieckiej – 95p
4. Gancarz Aleksandra – ZSPiP Kalinowice – 94p
5. Ziemińska Dominika – ZS w Płoskiem – 96p
6. Gęśla Kacper – ZSPiP Kalinowice – 94p
7. Lis Agnieszka – ZSPiP Kalinowice – 94p
8. Ponieważ Julia – SP w Zawadzie– 94p
W kategorii klas VI:
1. Kuźma Jakub – SP Wólka Wieprzecka – 94p

II miejsca zajęli:
W kategorii klas IV:
1.Jarocka Zuzanna – ZS w Sitańcu – 92p
2. Waszczuk Filip – ZSPiP Kalinowice – 92p
3. Grzyb Wiktoria – ZS w Żdanowie – 93p
4. Wilk Zuzanna – SP w Mokrem – 91p
5. Sarzyński Damian – ZS w Żdanowie – 91p
6. Kudyk Maja – SP w Lipsku – 93p
7. Adamczuk Magdalena – SP w Białowoli – 92p
W kategorii klas V:
1.Karabin Joanna – SP w Wólce Wieprzeckiej – 92p
2. Maciocha Nina – ZSPiP Kalinowice – 91p
3. Bożek Emilia – ZS w Żdanowie – 92p
4. Gajewska Kornelia – ZS w Żdanowie – 93p
5. Nowak Aleksandra – ZS w Wysokiem – 91p
6. Szymonik Martyna – SP w Borowinie Sitanieckiej – 91p
W kategorii klas VI:
1. Bednarski Mateusz – ZSPiP Kalinowice – 93p
2. Pawełczuk Bartłomiej – ZSPiP Kalinowice – 93p

III miejsca zdobyli:
W kategorii klas IV
1. Dobromilska Łucja – SP w Zawadzie – 89p
2. Sokal Karolina – ZSPiP Kalinowice – 89p
3. Nawój Krzysztof – SP w Pniówku – 88p
4. Dobromilska Oliwia – ZS w Płoskiem – 85p
5. Czerniec Martyna – ZS w Wysokiem 90p
6. Poździk Mateusz – SP w Borowinie Sitanieckiej – 89p
7. Szatała Wiktoria – ZS w Żdanowie – 89p
8. Welcz Jan – ZS w Sitańcu – 86p
W kategorii klas V:
1.Mołdoch Jagoda – ZS w Żdanowie – 90p
2.Detko Mateusz – SP w Lipsku – 88p
3. Duda Łukasz – ZS w Sitańcu – 87p
4.Rek Wiktoria – ZS w Płoskiem – 88p
5.Selech Małgorzata – SP w Wólce Wieprzeckiej –85p
6.Słomka Weronika – ZSPiP Kalinowice – 89p
7.Walkowska Natalia – ZS w Wysokiem – 89p
8.Pieczykolan Rafał – ZS w Sitańcu – 90p
9.Chruślak Oliwia – ZS w Płoskiem – 90p
W kategorii klas VI:
1.Makowski Dawid – SP w Mokrem – 85p
2. Komisarczuk Piotr – ZSPiP Kalinowice – 89p
3. Tymura Aleksandra – SP w Mokrem – 88p
4. Rączkiewicz Tymoteusz – ZS w Płoskiem – 86p
5. Skwaryło Karolina – SP w Zawadzie – 85p
6. Bulak Tomasz – SP w Mokrem – 86p
7. Siemczyk Zuzanna – ZSPiP Kalinowice – 90p
8. Brzozowska Hanna – ZSPiP Kalinowice – 89p
9. Machałek Klaudia – SP w Wólce Wieprzeckiej – 89p

Podsumowanie konkursów odbyło się 11 maja 2016r w SP w Mokrem. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe z rąk Inspektora d/s służb komunalnych i społecznych Pana Konrada Dziuby oraz przewodniczącego Rady Gminy Pana Józefa Siemczyka. Podziękowania skierowano również na ręce nauczycieli przygotowujących uczniów i pracujących w komisjach konkursowych. Uroczystość uświetnił występ uczniów szkoły pod kierunkiem organizatorek konkursu Pań Jadwigi Konopka i Renaty Radlińskiej.