Jan Paweł II – „Bądźcie świadkami miłosierdzia”

1081

20 października 2016r. w Szkole Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego
w Borowinie Sitanieckiej odbył się bardzo uroczysty apel z okazji XVI Dnia Papieskiego. Montaż słowno – muzyczny wraz z uczniami klas IV – VI przygotowała p. Dorota Czarny. Uczniowie pięknie zaprezentowali się przed szkolną publicznością. Z powagą i zaangażowaniem wierszami i piosenkami uczcili pamięć Świętego Jana Pawła II – papieża Polaka. Wśród utworów prezentowanych przez uczniów znalazły się wiersze różnych autorów poświęcone Janowi Pawłowi II i świętej siostrze Faustynie, którzy w swoim życiu byli świadkami miłosierdzia. Całości dopełniła niezwykła w swej wymowie, nawiązująca do Roku Miłosierdzia dekoracja sceny, która również przygotowała p. Dorota Czarny.
Ojciec Święty Jan Paweł II dawał osobiste świadectwo miłosierdzia wobec ludzi zwłaszcza chorych, cierpiących i umierających. Papież sam był miłosierdziem i w praktyce pokazywał, w czym ma się ono wyrażać.
Ważna osobą świadczącą o Bożym Miłosierdziu była też święta siostra Faustyna , której świadectwo jest nadzieją i pokrzepieniem dla współczesnego świata.
Po występie uczniów głos zabrał ks. proboszcz Wiesław Wróbel przypominając zebranym na uroczystości o trwającym w kościele katolickim roku łaski, czyli Roku Miłosierdzia. Zachęcił wszystkich do odwiedzenia Łagiewnik i Centrum Bożego Miłosierdzia.
Uroczystość podsumowała dyrektor szkoły pani Krystyna Ptak, która podziękowała uczniom zaangażowanym czynnie w przygotowanie uroczystej akademii. W szczególny sposób podziękowała pani Dorocie Czarny, doceniając jej wkład w pracę z uczniami na rzecz szkoły i całego środowiska. Pani dyrektor życzyła uczniom i wszystkim pracownikom szkoły życzliwości, wyrozumiałości, oraz miłosierdzia dla siebie nawzajem, na co dzień.

Zespół redakcyjny