Informacje z Zespołu Szkół w Wysokiem

2423

24 Finał WOŚP – 10 stycznia 2016 r
Uczniowie Zespołu Szkół w Wysokiem uczestniczyli jako wolontariusze w kweście 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem szkolnego sztabu była Pani Sława Bilska. W zbiórce uczestniczyło 36 wolontariuszy co dało 5,5% wszystkich kwestujących na terenie Zamościa. Sztab Nr 892 MDK Zamość poinformował, że w trakcie 24 finału WOŚP 2016r udało się zebrać rekordową kwotę 128.170.77 PLN. W całym sztabie kwestowało 650 wolontariuszy. Nasi uczniowie zebrali 7,3% ogólnej kwoty czyli 4.974.91 zł + 2,52 euro. Rekordzistą naszej szkoły był Jakub Goch, który zebrał 808.14 zł + 1.52 euro. Wszystkim wolontariuszom gratulujemy i dziękujemy za trud i poświęcenie w trudzie tej pięknej akcji.
Szkolny koordynator akcji Sława Bilska.

21.01.2016 – czwartek
Dzień Babci i Dziadka był okazją do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich i wokalnych przez dzieciaki z oddziału 4 – latków i 5 – latków w Zespole Szkół w Wysokiem. Na spotkanie z tej okazji przybyli do naszej szkoły babcie i dziadkowie, którzy uczestniczyli w uroczystym obchodzie tego jakże ważnego dla nich dnia. Wierszem i piosenką wnuczki i wnukowie w piękny sposób złożyli życzenia swoim dziadkom. Te piękne występy dzieci przygotowały pod okiem swoich opiekunów: Pań Anny Adamczuk, Anny Sakowicz, Lidii Kuryło i Olgi Kani.

Wspaniały sukces Wiktorii Scibilia z klasy III naszego gimnazjum w Wojewódzkim Konkursie Regionalistycznym „Moja mała Ojczyzna” w kategorii multimedialnej
Organizatorem konkursu był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. W dniu 18 grudnia 2015 roku na posiedzeniu komisji w składzie: dr Magda Parzyszek, dr Agnieszka Drewniak, dr Joanna Sosnowska, mgr Artur Kwapiński, mgr Waldemar Gryta  po sprawdzeniu nadesłanych na konkurs prac postanowiła nagrodzić w kategorii III – konkurs multimedialny na miejscu III – Wiktorię Scibilia z Gimnazjum w Zespole Szkół w Wysokiem. Opiekunem Wiktorii jest Pani Agnieszka Bartnik – nauczyciel języka polskiego. Serdecznie gratulujemy tego sukcesu.

Wielki sukces Kingi
Nasza uczennica klasy III gimnazjum Kinga Kubecka pomyślnie przeszła konkurs z języka rosyjskiego na szczeblu rejonowym, który odbył się 9 grudnia 2015 roku w Tomaszowie Lubelskim i tym samym zakwalifikowała się do konkursu wojewódzkiego. Konkurs przedmiotowy z języka rosyjskiego organizowany jest przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Sukces jest tym większy, że Kinga uczy się tego języka dopiero od trzech lat. Nauczycielem przygotowującym Kingę do konkursu jest Pani Krystyna Prościńska-Sagan. Gratulujemy!!!!

W dniach 05 – 07 .11.2015 nasza uczennica z klasy I gimnazjum Lucyna Harasim została srebrną medalistką mistrzostw Europy w sumo, które odbywały się w Rakvere w Estonii. Medal Lucynki był kolejnym z jej zdobyczy sportowych w kategorii 33 kg w tej jakże nietypowej dziedzinie sportu. Na co dzień Lucynka ćwiczy pod okiem Pana Sławomira Dudka trenera klubowego „Terminator Wysokie”. Tutaj na zdjęciu Uczennica prezentuje swoje medalowe trofea z zawodów rangi międzynarodowej i krajowej.