Święto Rodziny w Szkole Podstawowej w Pniówku

1413

Z okazji trzech wiosennych świąt: Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca w Szkole Podstawowej w Pniówku został zorganizowany festyn rodzinny.
W dniu 21 maja o godzinie 15:00 zgromadzili się w świetlicy wiejskiej licznie przybyli rodzice, dziadkowie, starsze i młodsze rodzeństwo uczniów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się ksiądz proboszcz Stanisław Bachor, radna Gminy Zamość pani Maria Słota, sołtys Pniówka pan Henryk Solski, oraz prezes OSP w Pniówku pan Andrzej Klimko. Wszystkich powitała pani dyrektor Alina Korneluk i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez młodsze dzieci.
Wiersze, piosenki i tańce w wykonaniu oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III bardzo się wszystkim podobały, a ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Po części artystycznej przyszła pora na życzenia dla wszystkich mam i tatusiów oraz własnoręcznie wykonane przez dzieci prezenty. Następnie do wspólnej zabawy zaprosiła rodziców i dzieci pani Alicja Klimko. Po rozmaitych zabawnych konkurencjach przyszła kolej na drobny poczęstunek, który zakończył kolejny już festyn rodzinny w Pniówku.
Niepogoda nie popsuła chyba nikomu nastroju, zabawa była naprawdę świetna, warto więc z podobnej okazji spotkać się znów za rok.

Mirosław Trześniowski