II Gminny Konkurs Interdyscyplinarny pt. „Rzeki Gminy Zamość” w Wysokiem

06.10.2015 roku uczniowie pięciu szkół podstawowych naszej gminy wzięli udział w II Gminnym Konkursie Interdydscyplinarnym pt. „Rzeki Gminy Zamość” zorganizowanym pod patronatem Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego w Zespole Szkół w Wysokiem. Trzyosobowe zespoły zmagały się z zadaniami z zakresu przyrody, matematyki, języka polskiego. Drużyny miały za zadanie odszukiwać odpowiednie punkty, które rozmieszczone były na terenie wokół naszej szkoły. Tam czekały na nich poszczególne zadania, wśród których znalazł się pomiar prędkości rzeki, przejście przez kładkę nad czarnym Potokiem, test przyrodniczy, rozwiązanie krzyżówki, wykonanie doświadczenia, zmagania ortograficzne i gramatyczne. Wszystko wokół tematu: rzeka. Po ponad dwugodzinnych zmaganiach ogłoszono następujące wyniki: I miejsce zajęła S.P. Białowola, II – S.P. z Sitańca, III – S.P. z Wysokiego. Przyznano także dwa IV miejsca – dla S.P. z Pniówka oraz S.P. z Borowiny Sitanieckiej. Nagrody ufundowała Gmina Zamość oraz Lokalna Grupa działania „Nasze Roztocze”. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i dobrą zabawę. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu.