Idziemy drogą Jana Pawła II

1590

W dniach 7-8. X.2015 r. uczniowie Zespołu Szkół w Płoskiem uczestniczyli w pielgrzymce do Częstochowy na XV Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Młodzież pierwszego dnia brała udział w Apelu Jasnogórskim, w trakcie którego ks. Artur Wojtowicz wraz z uczennicami kl. I i III gimnazjum prowadził różaniec transmitowany przez radio katolickie i telewizję „TRWAM”.
O godzinie 22.00 wszyscy uczestniczyli w drodze krzyżowej na wałach wokół Klasztoru Jasnogórskiego.
Drugiego dnia poczet sztandarowy wraz z uczniami i opiekunami: ks. Artur Wojtowicz, Anna Borkowska, Magdalena Kicińska, Alina Szpyra uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej prowadzonej przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Tomasika.
Myślą przewodnia pielgrzymki było: „Jan Paweł II- patron rodziny”. Ojciec Święty podczas swojego pontyfikatu mówił: „Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą”. W tym duchu społeczność naszej szkoły uczestniczyła we mszy świętej w kościele pod wezwaniem Św. Jacka w Płoskiem.
Po mszy drużyna zuchowa „Leśne skrzaty” pod kierunkiem p. Dyrektor Jolanty Adamczuk, p. Doroty Ciurysek oraz p. Joanny Greszta prowadziła różaniec w intencji uczniów, rodziców, pracowników szkoły, zmarłych dyrektorów i wychowawców.