Dzień Teatru w Zespole Szkół w Sitańcu

2019

Z okazji Dnia Teatru w Zespole Szkół w Sitańcu uczniowie klasy VI pod okiem wychowawczyni Katarzyny Sobczyk oraz nauczyciela języka polskiego Pani Renaty Sobczyńskiej wystawili spektakl pt. „W poszukiwaniu Kopciuszka”.
Fabuła przedstawienia była wesoła, z lekkim humorem. Główny bohater Książę poszukiwał swojej wybranki, która nie dotarła na bal. W poszukiwaniach dziewczyny pomagały Księciu różne bajkowe postaci, zamieszkujące Bajkolandię. Dzięki pomocy wróżki, krasnoludków, kota w butach udało się w końcu odnaleźć Kopciuszka. Okazało się, że dziewczyna zatrzymała się w pięknej miejscowości Sitaniec, wśród życzliwych i dobrych mieszkańców gminy Zamość. Chętnie by już tam została na stałe, ale musiała wrócić do swojego świata i do przeznaczonego jej księcia.
Spektakl bardzo podobał się wszystkim uczniom. Publiczność, zwłaszcza młodsza, reagowała w sposób spontaniczny, okazując swoje emocje wywołane sztuką. Wszyscy młodzi aktorzy w sposób przykuwający uwagę odegrali swoje role, starając się oddać humor przedstawienia teatralnego. Kolorowa dekoracja i piękne, barwne stroje były dużym atutem spektaklu. Świetnie dobrana muzyka i solowy występ gimnazjalistki wprowadziły w odpowiedni nastrój. Na koniec do wspólnej zabawy przy romantycznej piosence zostali zaproszeni najmłodsi uczniowie, którzy chętnie zatańczyli na scenie z bajkowymi postaciami. Występ szóstoklasistów został nagrodzony gromkimi brawami.

Opracowanie: Renata Sobczyńska