Żonkile – międzynarodowy symbol nadziei

857

Zasadzimy je w ogródku, aby zakwitając na wiosnę, przypominały nam o ludziach cierpiących, niosąc jednocześnie nadzieję i przesłanie, że hospicjum to też życie.
10 października 2014 r. przed Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach odbyło się uroczyste sadzenie cebulek żonkili, które zainaugurowało kampanię Pola Nadziei 2014/2015.  Symbolem kampanii są Żonkile – międzynarodowy symbol nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Na uroczystość, która miała miejsce przed Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach przybyli, także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białowoli z panią Anną Flis oraz panią dyrektor Bożeną Radlińską. W tym odniosłym wydarzeniu wzięło udział zacne grono ponad 100 osób. Honorowy patronat nad akcją sprawuje J. E. Ks. Bp Marian Rojek, który był obecny podczas całej uroczystości.
Wszystkich nas połączyła troska o los osób chorych przebywających pod opieką Hospicjum. Uczestnicy wydarzenia z uwagą i zaciekawieniem wsłuchiwali się w słowa wypowiedziane przez J. E. Ks. Bp Mariana Rojka oraz księdza Michała Przybysza – dyrektora hospicjum, które tematyką nawiązywały do idei hospicyjnej.
Wszyscy wspólnie zasadziliśmy ok. 500 cebulek żonkili, które już wiosną przyszłego roku zakwitną przy Hospicjum, ucieszą swą barwą, delikatnością, ale także przypomną dzieciom, rodzicom, nauczycielom i innym mieszkańcom Łabuniek i okolic o osobach chorych, które nieustannie potrzebują wsparcia. Na koniec spotkania w parku otaczającym Hospicjum przygotowano poczęstunek. Ponadto szczególnie najmłodszych uczestników spotkania zachwyciło mini zoo znajdujące się na terenie parku oraz plac zabaw.
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i gościnę ks dyrektorowi Michałowi Przybyszowi, Panu Tomaszowi Gryń oraz pracownikom i podopiecznym Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.

Bożena Radlińska