X Gminny Konkurs Matematyczny „MiMaK 2014”

9 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Białowoli odbył się dziesiąty, jubileuszowy konkurs matematyczny dla uczniów klas trzecich, o tytuł Małego Mistrza Matematyki. Do eliminacji przystąpiło 51 uczniów z 11 szkół gminy Zamość. Uczniowie przez godzinę rozwiązywali test złożony z 14 zadań. Maksymalnie mogli zdobyć 25 pkt. Kwalifikację do etapu powiatowego uzyskiwali uczniowie, którzy osiągnęli liczbę 20 pkt. Po sprawdzeniu prac, komisja pracująca pod przewodnictwem pana Tomasza Czarczyńskiego, wyłoniła Mistrza Matematyki. Został nim uczeń SP w Sitańcu Paweł Ogonowski. Zdobył on maksymalną liczbę punktów. Bardzo dobrze z zadaniami poradził sobie także Piotr Kidybiński ze SP w Borowinie Sitanieckiej. Zajął I miejsce zdobywając 24 pkt. II miejsce (23 pkt.) przypadło Mateuszowi Detko ze SP w Lipsku i Emilii Burcon ze SP w Wólce Wieprzeckiej. III miejsce (22 pkt.) wywalczyli: Martyna Szymonik SP w Borowinie Sitanieckiej, Oktawia Wasilewska, Kacper Bamburski oboje z SP w Kalinowicach, Bartosz Mierzwa ze SP w Lipsku i Grzegorz Soboń ze SP w Wólce Wieprzeckiej. Uczniowie, którzy zdobyli 21 lub 20 pkt. otrzymali wyróżnienia. Byli to: Agata Boć ze SP w Białowoli, Jakub Sudak ze SP w Borowinie Sitanieckiej, Paweł Kalinowski, Dawid Pysiewicz, Kacper Gęśla, Weronika Słomka ze SP w Kalinowicach, Rafał Pieczykolan ze SP w Sitańcu, Joanna Karabin ze SP w Wólce Wieprzeckiej, Dominik Dudek ze SP w Wysokiem, oraz Maksymilian Pęk ze SP w Żdanowie.
Uroczyste podsumowanie wyników konkursu odbyło się 22 maja w Szkole Podstawowej w Białowoli. Uczniowie zostali nagrodzeni książkami, dyplomami ufundowanymi przez Wójta Gminy Zamość, Ryszarda Gliwińskiego, oraz drobnymi upominkami od wydawnictwa Nowa Era. Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek.
Wszystkim uczniom, którzy mieli odwagę zmierzyć się z niełatwym testem matematycznym, oraz ich nauczycielom serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Wierzymy, że praca włożona w przygotowanie się do konkursu na pewno zaowocuje w przyszłości.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Białowoli