Magiczny czas świąt w Lipsku

1109

Dnia 20 grudnia 2013 roku w świątecznej atmosferze odbyło się spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej w Lipsku.
Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły p. Monika Gajak serdecznie witając przybyłych gości. W spotkaniu uczestniczyli: z-ca Wójta Gminy Zamość p. Konrad Dziuba, z-ca przewodniczącego Gminy Zamość i zarazem sołtys Lipska p. Stanisław Osiak, radny wsi Lipsko p. Piotr Kudyk, Prezes Stowarzyszenia Lokalnego „Dobra Szkoła” p. Alina Korneluk, była dyrektor SP w Lipsku p. Grażyna Kozak oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich wraz z przewodniczącą p. Anną Serafin.
Po miłym powitaniu pani dyrektor oddała głos naszym młodym artystom, którzy w niezwykły sposób wprowadzili nas w czasy narodzin Jezusa. Ich umiejętności aktorskie oraz piękne stroje zachwyciły widzów, a anielski głos Kornelii Galardziak sprawił, że w niejednym oku zakręciła się łza.
Po części artystycznej zgodnie ze zwyczajem podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie najlepsze życzenia, po czym zasiedliśmy do wigilijnego stołu, który z wielkim zaangażowaniem przygotowali rodzice naszych uczniów.
W dalszej części spotkania wysłuchaliśmy koncertu kolęd w wykonaniu pań z KGW „Echo Lipska”. Całość uroczystości dopełniło niespodziewane przybycie Świętego Mikołaja, który wręczył dzieciom słodkie upominki.
Dzień ten spędziliśmy w wyjątkowej, pełnej magii i uroku atmosferze.
Warto dodać, że nasi uczniowie swoim przedstawieniem bożonarodzeniowym umilili również spotkanie opłatkowe sołectwa wsi Lipsko, które odbyło się 6 stycznia 2014 roku w remizie strażackiej w Lipsku. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami przez licznie przybyłą społeczność Lipska i okolic.

Maria Kuźma, Joanna Konopka