Dzień Dziecka w szkole w Białowoli

967

W każdym z nas drzemie odrobina dziecka, dlatego, by ten długo oczekiwany przez najmłodsze serca dzień – 1 czerwca – był dniem naprawdę wyjątkowym i niezapomnianym w Szkole Podstawowej w Białowoli została zorganizowana impreza z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie naszej szkoły i dzieci z okolic 2 czerwca 2014 roku uczestniczyły w tym szczególnym wydarzeniu. Szczęście i radość towarzyszyły przygotowanym przez dyrekcję, nauczycieli, Radę Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich w Białowoli licznym atrakcjom.
Pierwszym punktem programu tego dnia było spotkanie z myśliwym z Koła Łowieckiego Nr 87 „Hubertus” w Kaczórkach, Panem Tadeuszem Tarajko. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści myśliwego o jego pracy. W trakcie spotkania przybliżona została tematyka łowiecka, dzieci wysłuchały opowieści o spotkaniach z dziko żyjącą fauną pól i lasów. W czasie spotkania pojawiło się sporo myśliwskiej gwary, która spodobała się uczestnikom. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się przyniesione na spotkanie trofea, stroje, sprzęt myśliwski oraz wabiki. Specjalną atrakcją podsumowującą spotkanie z panem myśliwym była jazda konna. Dzieci miały możliwość dosiadania zwierzęcia co było dla nich ogromnym, niezapomnianym przeżyciem. Kolejnym punktem naszego programu były pokazy karate w wykonaniu sensei Radosława Niziołka i Dariusza Batorskiego oraz zawodników Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Zawodnicy prezentowali swoje umiejętności. Po występie uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Białowoli i Radę Rodziców. Potem odbyły się liczne konkursy: konkurs taneczny, plastyczny pt. „Dzieci świata”, taniec wokół krzesełek. Tą część zakończyliśmy wspólną zabawą przy dyskotekowej muzyce. Wszystkim dopisywały świetne humoru. W trakcie konkursów biorący w nich udział zostali nagrodzeni.
I na tym zakończyliśmy ten dzień – pełen wrażeń i emocji. Atrakcje przygotowane na ten dzień z pewnością pozostaną na długo w pamięci uczestników. Dlatego wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy składamy serdeczne podziękowania.

Bożena Radlińska