Bal gimnazjalny 2014

2101

W sobotę 18 stycznia o godzinie 18:00 w remizie wiejskiej w Płoskiem odbył się bal gimnazjalny  po raz pierwszy w historii Zespołu Szkół im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem .  Bawili się uczniowie klasy trzeciej gimnazjum wraz z wychowawczynią Panią Joanną Wałczuk – Piech,  dyrekcją, gronem pedagogicznym i rodzicami.
Uroczyste rozpoczęcie balu gimnazjalnego rozpoczął pan Dyrektor Leszek Łepik wraz z dwoma uczennicami klasy trzeciej Moniką Głazowską i Dominiką Zgnilec. Dziewczyny jako pierwsze zabrały głos:
„Panie Dyrektorze! Szanowne Grono Pedagogiczne! Kochani Rodzice! oraz Wy Drodzy Koleżanki i Koledzy!
Przypadł nam zaszczyt przywitać Państwa na balu gimnazjalnym , który jest pieczęcią naszej trzyletniej pracy w gimnazjum. Zebraliśmy się tutaj, po raz pierwszy w historii naszej szkoły ,w tym szczególnie szczęśliwym dla nas dniu, w którym my, uczniowie klasy trzeciej kończymy kolejny poziom edukacji. Wkraczamy w kolejny etap naszego życia, życia dojrzałego, wymagającego od nas odpowiedzialności i konsekwencji w podejmowaniu decyzji. Każdy z nas ma marzenia i plany na przyszłość, które niebawem zacznie realizować. Coraz szybszym krokiem wkraczamy w dorosłość. Jesteśmy tu dzięki Wam, naszym Kochanym Rodzicom, którzy nas wspieracie i pomagacie nam realizować nasze życiowe plany. To wy budowaliście w nas ambicję, mobilizację i chęć dążenia do obranego celu. Z całego serca dziękujemy Wam za wasz trud i wsparcie, jakie nam ofiarowaliście.
Drodzy Nauczyciele zaszczepiliście w nas ziarno poznawania świata i pogłębiania wiedzy. Patrzymy na Wasze uśmiechnięte twarze dumni z tego, że wspólnie podołaliśmy temu etapowi naszego życia. Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze wiele nauki przed nami, wiele też kłopotów i życiowych potyczek. Dzięki Wam jesteśmy silniejsi, twardsi i gotowi na kolejne wyzwania. Szkoła, to nie tylko budynek, w którym trzeba się uczyć, ale także przyjaciele i bardzo miła atmosfera. Jesteśmy wyjątkowi, ponieważ nasza szkoła w Płoskiem ma wspaniałego patrona – Jana Pawła II, dlatego też powinniśmy godnie ją reprezentować.
Wam Drodzy koledzy i Drogie koleżanki z całego serca dziękujemy za miłą atmosferę i wspaniale spędzany czas w Waszej obecności. Gdy ktoś nas kiedyś zapyta gdzie i kto nas uczył w gimnazjum, to z dumą odpowiemy, że w Płoskiem, a uczyli nas najlepsi z najlepszych. Z tego miejsca chciałybyśmy podziękować w imieniu całej klasy trzeciej naszej Dyrekcji, Wychowawcy, Gronu Pedagogicznemu oraz innym pracownikom tej szkoły za trud i znoszenie naszych młodzieńczych wybryków.
Myślimy ,że zapoczątkowaliśmy uroczystość balu gimnazjalnego w Płoskiem i mamy nadzieje , że przejdzie to do historii naszej szkoły.
Dziękujemy Wam z całego serca.”
Po wygłoszonej przemowie uczennic Pan Dyrektor Leszek Łepik zaprosił wychowawczynie klasy trzeciej gimnazjum Panią Joanne Wałczuk – Piech oraz wszystkich uczniów do zatańczenia uroczystego poloneza.
Zabawa trwała do białego rana w bardzo miłej i wesołej atmosferze.
Przewodnicząca Rady Rodziców Alicja Głazowska składa podziękowania za pomoc w zorganizowaniu balu gimnazjalnego: Alicji i Tadeuszowi Kostrubiec, Jolancie Zakrzewskiej, Joannie Greszta, Krzysztofowi Opoce, Andrzejowi Ostasz, Marcinowi Cielma , Janowi Cios oraz wszystkim rodzicom.