Sukcesy w konkursach piosenki i sporcie uczniów Zespołu Szkół w Wysokiem

W dniu 25.04.2012 r. w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki „Śpiewający Słowik”. Zespół Szkół w Wysokiem reprezentowały uczennice w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria klasy I – III – Julia Szałacha oraz w kategorii II klasy IV – VI Paula Sienkiewicz, Karolina Bałdyga i Weronika Szałacha.
Każda z uczestniczek wykonała jeden utwór, który został wybrany i opracowany pod nadzorem opiekuna muzycznego Pani Anny Urban. Laureatką konkursu została Julia Szałacha uczennica klasy III Szkoły Podstawowej, która wykonała piosenkę pod tytułem „Lalka z drewna.” Tym samym zakwalifikowała się do Wojewódzkiego Przeglądu w Rykach. Uczennice z klasy VI otrzymały wyróżnienia za trafny dobór repertuaru i muzykalność.
W dniu 12.05.2012 r., w Olsztynie, odbyły się Mistrzostwa Polski młodziczek i młodzików w sumo. W zawodach tych uczestniczyły między innymi dwie uczennice Zespołu Szkół w Wysokiem Klaudia Skrzypa klasa VI i Klaudia Dudek klasa I gimnazjum, na stałe trenujące w UKS „Terminator” Wysokie pod okiem znanego trenera zapasów i sumo Pana Sławomira Dudka. Obie uczennice odniosły duży sukces. Klaudia Skrzypa zajęła I miejsce i została mistrzynią Polski w kategorii do 60 kg. Natomiast Klaudia Dudek zajęła III miejsce w kategorii + 60 kg. Okazuje się, że tak nietypowa dyscyplina znajduje w naszym kraju sporo zwolenników, ponieważ w samym turnieju brała udział ponad setka zawodników i zawodniczek z klubów z całej Polski. Obie uczennice naszej szkoły znalazły się w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy, które tym razem odbędą się blisko nas – w Łucku na Ukrainie w dniach 15‒17 czerwca. Życzymy powodzenia i czekamy na sukces.

Zespół Szkół w Wysokiem