Sukcesy plastyczne uczennic z SP Pniówek

1102

Uczennica szkoły podstawowej w Pniówku, Wiktoria Pokryszka z klasy V, została laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego „RPO zmienia przyszłość – namaluj swój świat”. Konkurs plastyczny „RPO zmienia przyszłość – namaluj swój świat” miał na celu promocję Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) oraz zwiększenie wiedzy o funduszach europejskich wśród najmłodszych mieszkańców regionu. Polegał na stworzeniu plakatu prezentującego efekty wykorzystania środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego na Lubelszczyźnie. Forma była dowolna. Można było go namalować, naszkicować, zrobić wycinankę lub kompozycję z gotowych zdjęć. Wiktoria namalowała siebie i pawia w zamojskim ZOO. Należy dodać, że ZOO w Zamościu przeszło modernizację właśnie ze środków finansowych wyżej wymienionego programu.
Prace oceniło profesjonalne jury. Do plastycznych zmagań zaproszono 822 szkoły ze 173 gmin województwa lubelskiego. Ostatecznie udział w konkursie potwierdziły 642 placówki. Jury oceniło 556 prac, z których wybrało 173 najciekawsze i najbardziej oryginalne plakaty. Obok nagrody głównej, przeznaczonej dla zwycięskich szkół, niespodzianki otrzymali mali artyści oraz pozostałe dzieci biorące udział w zabawie. Nagrodą dla szkoły jest tablica interaktywna. Nowoczesne, elektroniczne tablice i projektory multimedialne zawisną w 173 szkołach w województwie. Każdy z zestawów składa się z interaktywnej tablicy, projektora multimedialnego oraz oprogramowania. Wśród nagrodzonych placówek znalazła się i nasza szkoła, która już wkrótce otrzyma taką tablicę a wszyscy nauczyciele w ramach tego programu przejdą szkolenie związane z jej obsługą.
Zaś Klaudia Bochenko z klasy V, otrzymała wyróżnienie za pracę plastyczną w II Międzynarodowym Konkursie Literacko-Plastycznym „Polak – to brzmi dumnie”. Nadesłano 1678 prac literackich i plastycznych z całego świata (Polska, Białoruś, Ukraina, Rosja, Bułgaria, Czechy, Węgry, Niemcy, Belgia, Francja, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Azerbejdżan, Uzbekistan, USA, Kanada, Argentyna, Nowa Zelandia, Grecja). Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić 194 osoby. Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku.

Alina Korneluk