Krwiodawcy z LHS

1610

8 listopada br. Klub Honorowych Dawców Krwi „1520” działający przy PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej w Zamościu obchodził jubileusz 10 – lecia. Przez ten okres członkowie Klubu oddali ponad 380 litrów krwi. Obecnie wśród nich jest 34 pracowników spółki, rozsianych w wielu miejscowościach, przez które przebiega szeroki tor LHS prowadzący od Sławkowa (25 km od Katowic) do Hrubieszowa i liczący w sumie 395 km.
Uroczystość została połączona ze zbliżającymi się obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa. Odbyła się w sali Motelu Restauracji Polak w Zamościu. Życzenia i gratulacje zgromadzonym krwiodawcom składali przedstawiciele władz samorządowych z Zamojszczyzny oraz Oddziału Rejonowego PCK w Zamościu i LHS Sp. z o.o.
W imieniu swoim i Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego ciepłe słowa przekazał Jubilatom Pan Konrad Dziuba Zastępca Wójta, wręczając na ręce Prezesa Klubu Pana Zbigniewa Pietrynko pamiątkowy grawerton oraz przekazując wyróżnienia Zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi, a zarazem mieszkańcom Gminy Zamość. Wśród nich znaleźli się: Panie Gabriela Budzyńska z Białobrzeg i Beata Czuk z Płoskiego oraz długoletni krwiodawca Pan Marek Gorczyca z Zawady, który oddał honorowo aż 60 litrów krwi.
Klub HDK „1520” jest jedynym klubem przyzakładowym w Zamościu.  W uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, Linia Hutnicza Szerokotorowa Spółka z o.o. otrzymała Odznakę Honorową PCK III stopnia. Wręczenia dokonał Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Zamościu Pan Jerzy Liberadzki na ręce rzecznika prasowego LHS Pani Justyny Lipowskiej.

Magda Misztal