Jestem bezpieczny

1239

Pod takim hasłem w dniu 14 maja br. (poniedziałek) na terenie Komendy Miejskiej Policji w Zamościu odbyły się eliminacje gminne do etapu powiatowego XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem bezpieczny”, którego adresatami byli uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych.
Z terenu Gminy Zamość w eliminacjach wzięły udział 4 sześcioosobowe drużyny, reprezentujące szkoły: Szkołę Podstawową w Borowinie Sitanieckiej, Szkołę Podstawową w Zawadzie, Szkołę Podstawową w Żdanowie a także Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach. Drużyny rozpoczęły swe zmagania punktualnie o godz. 10.00 rozwiązywaniem testu w którym znalazły się pytania sprawdzające m.in. wiedzę z zakresu znajomości zagrożeń, jakie mogą spotkać w codziennym życiu, systemów działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
W skład jury sprawdzającego prace weszli: pracownik Komendy Miejskiej Policji w Zamościu a także przedstawiciel przybyłych na konkurs nauczycieli. Najlepszą drużyną, która zdobyła najwięcej punktów, okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żdanowie. Będzie ona reprezentować Gminę Zamość na eliminacjach powiatowych. Trzymając kciuki, życzmy powodzenia drużynie uczniów ze Żdanowa.
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane z budżetu Gminy Zamość.

Paweł Mróz