Sukcesy uczniów z Pniówka

Podczas XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Krajobraz Polski – tradycje, współczesność, przyszłość” zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Częstochowa, jedną z głównych nagród otrzymała Dorota Szuwara, uczennica Szkoły Podstawowej z Pniówka, natomiast prace uczennic Patrycji Sachajko i Pauliny Kierepki zostały zakwalifikowane na wystawę. Na konkurs nadesłano 4224 prace. Komisja konkursowa zakwalifikowała 245 prac do udziału w wystawie pokonkursowej przyznając jednocześnie spośród nich 78 nagród. Prace zostały przysłane z 293 placówek z 146 miejscowości w Polsce.

Kolejny sukces młodych plastyków z Pniówka miał miejsce podczas V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II w oczach dziecka”, zorganizowanego przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski. Honorowy Patronat nad Konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Jego Ekscelencja Biskup Drohiczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Starosta Powiatu Bielskiego. Spośród 1748 prac, które wpłynęły na konkurs, nagrodzono uczennicę Wiktorię Pokryszkę, a wyróżnienie przyznano Dominice Kwaśniewskiej. Na X Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Rodzina. Moje miejsce na ziemi”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie nagrody otrzymały Klaudia Bochenko  i  Ewelina Kuźma natomiast Julia Nabłonek, Patrycja Cisło oraz Justyna Miazga dostały wyróżnienie.

Alina Korneluk