Gmina Zamość na Dożynkach Powiatowych

22 sierpnia na placu przed pałacem w Klemensowie odbyły się Dożynki Powiatu Zamojskiego. Gminę Zamość reprezentował Ryszard Gliwiński Wójt Gminy Zamość, Jerzy Bondyra Przewodniczący Rady Gminy Zamość, starostowie Dożynek Gminy Zamość: Urszula Furmaga i Jerzy Goździuk oraz dziewięć delegacji z miejscowości Gminy Zamość z przygotowanymi dożynkowymi wieńcami. Były to Koła Gospodyń Wiejskich z: Białobrzeg, Bortatycz, Bortatycz Kolonii, Sitańca, Sitańca Wolicy, Wierzchowin, Wólki Wieprzeckiej i Żdanówka oraz Chór Sitanianie z Sitańca i Zespół Wesołe Gosposie z Kolonii Sitaniec.

Podczas spotkania Starosty z rolnikami Zamojszczyzny wyróżnieni zostali: Urszula Furmaga oraz Jerzy Goździuk wraz z małżonką Kazimierą. Po Mszy Świętej Dziękczynnej dla zgromadzonych wystąpili Sitanianie. W konkursie na Dożynkowy Wieniec trzecie miejsce zajeły te uwite przez Wesołe Gosposie i KGW Białobrzegi.

Magda Misztal