
Program: Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027
Interwencja: I.13.1 LEADER/ Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) – komponent Wdrażanie LSR
Okres realizacji: kwiecień 2026 – listopad 2026
Wartość całkowita: 440 497,18 zł
Dofinansowanie: 330 372,00 zł
Celem projektu jest poprawa dostępu do infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej poprzez budowę tężni w miejscowości Wysokie.
W ramach realizacji projektu planowana jest budowa tężni solankowej wraz z infrastrukturą techniczną, małą architekturą oraz huśtawką. Powstanie tężnia o konstrukcji szkieletowej drewnianej z wypełnieniem tarniną, która zasilana będzie z systemu szczelnych zbiorników. Wymiary tężni: wys. ok. 3,60 m, dł. ok. 3,88 m, szer. ok. 1,50 m. W ramach realizacji operacji planowane jest zagospodarowanie terenu wokół tężni tj.: utwardzenie terenu, oświetlenie, montaż ławek – 4 szt., koszy na śmieci – 2 szt. W pobliżu tężni zostanie zamontowana podwójna huśtawka z siedziskiem dla starszych dzieci bez oparcia oraz siedziskiem kubełkowym dla młodszych.
Powstała nowa infrastruktura będzie ogólnodostępna, a korzystanie z niej będzie bezpłatne.
Efekty, rezultaty:
Wskaźnik produktu – 1 operacja w ramach rozwoju infrastruktury turystyki aktywnej i rekreacji, infrastruktury czasu wolnego,
Wskaźnik rezultatu – odsetek ludności wiejskiej korzystającej z lepszego dostępu do usług i infrastruktury dzięki wsparciu z WPR – 300 osób.
