XII Turniej im. Jana Wojtaszka

W dniach 01-02.06.2024, 08.06.2024 oraz 15.06.2024 odbył się już XII Turniej im. Jana Wojtaszka w Piłce Nożnej pod Patronatem Honorowym Ryszarda Gliwińskiego Wójta Gminy Zamość. W tym roku Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe GRYF Gmina Zamość zaprosiło 56 drużyn piłkarskich, aby poprzez sportową rywalizację uczcić śp. Jana Wojtaszka, zasłużonego działacza klubu sportowego Echo Zawada i wielkiego społecznika. Organizując turniej na Stadionie Gminnym w Zawadzie chcieliśmy, aby najmłodsi zainwestowali swój wolny czas w aktywny wypoczynek. Uważamy, że podążanie drogą sportu i udział we współzawodnictwie, pozytywnie kształtuje charakter młodego człowieka, co w przyszłości może się przełożyć na właściwe aktywne współdziałanie w życiu społecznym. Sukces! W tym roku rywalizowano aż w 5 kategoriach wiekowych. Zmagania sportowe trwały całe 4 dni i nie było lekko. Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale, a każda z drużyn otrzymała puchar za udział w rozgrywkach. Organizator zapewnił opiekę medyczną i profesjonalną obsadę sędziowską, a także posiłek regeneracyjny dla uczestników turnieju. Wsparcia finansowego i organizacyjnego udzielili: Samorząd Gminy Zamość, Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz Lubelski Związek Piłki Nożnej. Poniżej kilka słów z podsumowania turnieju przez Tomasza Bondyrę – Prezesa STS GRYF Gmina Zamość: Bardzo się cieszę, że blisko 800 zawodników przybyło, aby razem z nami uczcić pamięć Jana Wojtaszka. Z tego miejsca chciałbym podziękować Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak dużego turnieju. Jak zawsze możemy liczyć na wsparcie Gminy Zamość, naszych partnerów i Radę Rodziców przy naszym stowarzyszeniu oraz ludzi, którzy na co dzień są zawsze blisko przy Gryfie. Podczas turnieju nie prowadziliśmy klasyfikacji – każda z drużyn i każdy zawodnik otrzymywali pamiątkowe puchary jak i medale. Każdy uczestnik zasługiwał na nagrodę za udział i każdy mógł poczuć się zwycięzcą. Najważniejsza była dobra zabawa w duchu fair play. Na koniec szczególne podziękowania dla trenerów Gryf Gmina Zamość, którzy czuwali nad organizacją i właściwym przebiegiem turnieju. Dziękujemy za udział we wspólnych zmaganiach sportowych i zapraszamy do obserwacji naszej działalności na profilach społecznościowych GRYF Gmina Zamość.