Powitanie wakacji w Sitańcu

W dniu 23 czerwca w Sitańcu na placu za organistówką odbył się sołecki festyn z okazji powitania wakacji. Frekwencja przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wydarzenie zgromadziło ponad 430 osób. Spotkanie otworzyli i poprowadzili: Joanna Bekier – Sołtys i Radna Rady Gminy Zamość z Sołectwa Sitaniec, ks. Janusz Wyłupek – Proboszcz parafii wp. Świętego Bartłomieja Apostoła w Sitańcu, Zbigniew Pędzierski – Sołtys Sołectwa Sitaniec Kolonia oraz Jacek Szuba – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sitańcu. Jako pierwsze na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z pobliskiej szkoły, występ był bardzo poruszający i odniósł się to tematyki wakacji ale także dnia ojca i matki. Następnie z premierowym występem na scenie zagościli Old Boysi czyli nowopowstała formacja męska, która wyłoniła się z chóru Sitanianie. Między czasie na scenie gościli księża, którzy wspólnymi śpiewami rozbawiali publiczność. Z koncertem wystąpili także Chyżanie, przy których śpiewie rozpoczęły się pełne uśmiechu tańce. Pod namiotami na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich w Sitańcu można było spróbować pysznych ciast, pączków, bigosu oraz chleba ze swojskim smalcem i ogórkiem. Dodatkowo dla dzieci rozdawane były słodkie gofry. Nie zabrakło również aktywności księży wikariuszy. Ks. Sławomir Skowroński wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży im. św. Ojca Pio w Sitańcu oraz członkami Caritasu przygotowali dla uczestników swoje wspólne stoisko, na którym można było poczęstować się także pyszną kiełbaską z grilla. Ks. Marek Kędzia natomiast przeprowadzał konkursy dla uczestników festynu. Dodatkowo na placu odbywały się zabawy animacyjne z animatorami oraz można było skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni. Na zakończenie spotkania zagrał DJ Tony z Zawady, a przy jego muzyce były tańce pod chmurkami. Wydarzenie sfinansowano z funduszu sołeckiego sołectwa Sitaniec oraz Sitaniec Kolonia.

UGZ: A.W.