Piknik rodzinny w Żdanówku

W dniu 22 czerwca 2024 na placu przy świetlicy wiejskiej w Żdanówku odbył się lokalny piknik rodzinny. Spotkanie otworzyli Beata Stręciwilk – Sołtys Sołectwa Żdanówek oraz Ryszard Gliwiński – Wójt Gminy Zamość. W ramach atrakcji skorzystać można było z dmuchanych zamków oraz zabaw animacyjnych z Krainą Uśmiechu. Pokaz samochodu bojowego zaprezentowali druhowie ochotnicy ze straży pożarnej w Płoskiem, natomiast pełne emocji przejażdżki na quadzie zagwarantowało zebranym OSP Mokre. Koło Gospodyń Wiejskich w Żdanówku przygotowywało słodki poczęstunek. Były chrupiące gofry z owocami, fontanna czekoladowa oraz świeżo prażony popcorn. Na placu odbywały się zmagania sportowo-rekreacyjne z nagrodami. Były rodzinne, między pokoleniowe tańce, które zgromadziły licznych uczestników. Warsztaty rękodzielnicze oraz spotkanie edukacyjne wraz z obcowaniem ze zwierzętami zapewniło nam interaktywne mini zoo „Przyjazny zwierzak” z Łapiguza. Spotkanie sfinansowano ze środków funduszu sołeckiego.

UGZ: A.W.