Piknik Rodzinny przy Altanie w Szopinku

794

Z okazji Dnia Dziecka w 1 czerwca br. odbył się Piknik Rodzinny przy Altanie w Szopinku. Na boisku sportowym czekały na dzieci dmuchane zamki, mechaniczny byk, warsztaty prowadzone przez członkinie KGW Szopinek (m. in. przygotowywanie gniotków, kolorowych bransoletek, malowanie kamyków, kolorowanki, balonowe zwierzątka, tatuaże) i wspólne zabawy ruchowe. Młodzi i starsi mogli wziąć również udział w licznych zajęciach sportowych – zabawy piłkarskie z STS Gryf Gmina Zamość, mecz z drużyną Suchowiczteam, ale mogli też zagrać w meczach koszykówki czy siatkówki. Nie lada atrakcją dla najmłodszych był również wóz strażacki, którym przybyli druhowie z OSP Mokre. Dzieci mogły pooglądać sprzęt znajdujący się na wyposażeniu strażaków, zasiąść za kierownicą czy przymierzyć hełm.
Dla dzieci biorących udział w zabawach proponowanych przez organizatorów czekała wata cukrowa, popcorn i pyszna szarlotka. Dzieci spędzały czas na zabawie, a rodzice mieli okazję do rozmów i poznania sąsiadów.
Organizatorami festynu byli Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Szopinek i Koło Gospodyń Wiejskich w Szopinku, a środki na jego organizację pochodziły z Funduszu Sołeckiego.