Dzień Kobiet w Hubalach

1

Męskie śpiewanie, tort, goździki i życzenia dla pań – tego wszystkiego nie zabrakło w świetlicy wiejskiej w Hubalach podczas sołeckich obchodów Dnia Kobiet. Wydarzenie miało miejsce 09.03.2024 r.

Sołtys wsi Hubale, Wacław Ćwik, powitaniem wszystkich gości zgromadzonych w świetlicy rozpoczął sołeckie obchody Dnia Kobiet. Z kolei w imieniu Samorządu Gminy Zamość życzenia Paniom złożył wójt Ryszard Gliwiński, towarzyszyli mu Konrad Dziuba – Radny Rady Powiatu Zamojskiego i męska część gości. Następnie wszyscy panowie odśpiewali „sto lat” i rozdali paniom czerwone goździki, a członkowie Rady Sołeckiej wręczyli pończochy. Panie nie pozostały Panom dłużne, przygotowały niespodzianki z okazji Dnia Sołtysa oraz Dnia Mężczyzny. Potem podzielono tort okolicznościowy, a po słodkim akcencie kulinarnym wystąpił Klub Seniora „Susełek” z Hubal z inscenizacją bajki o „Czerwonym Kapturku”, który szukał księcia poznanego na czacie. Następnie z koncertem wystąpiła męska grupa wokalna „ShowMen Szopinek”. Po występie, w imieniu kobiet, głos zabrała Marzena Adamowicz – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Hubalach, dziękując wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego Dnia Kobiet, który był przygotowany w klimacie lat 70. W związku z tym nie zabrakło rajstop i kolorowych damskich fartuszków. Następnie panie z miejscowego KGW zaprosiły wszystkich na poczęstunek.

WSP: E. Osiewicz

Udostępnij