Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin

17

W dniach 20-21.05.2023 roku odbyły się we Wrocławiu 36 Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin. Mistrzostwa to jedno z najważniejszych wydarzeń dla wszystkich zawodników. Na polskich matach spotkali się najlepsi zawodnicy, medaliści wagowych Mistrzostw Świata i Europy. Do rywalizacji przystąpiło około 750 zawodników z 26 krajów. W tym ośmioosobowa grupa z Zamojski KKK. Wszyscy zawodnicy spisali się znakomicie, zademonstrowali siłę waleczność. Pokonywali własne słabości i emocje pokazując, że są czołówką najlepszych zawodników nie tylko w Polsce, ale i w Europie.
Złotą medalistką Mistrzostw Europy w kumite w kategorii juniorek młodszych +60 kg została Martyna Nowosad. Brązowi medaliści Mistrzostw Europy to Krystian Jakubczak w kumite w kategorii juniorów młodszych -75 kg i Kamil Jakubczak w kumite w kategorii młodzików +55 kg. Alan Kania uplasował się na IV miejscu w kumite +55 kg, Matylda Bień zajęła IV miejsce w kumite w kategorii seniorek -65 kg, a Adam Pogudz, Dawid Kania i Kacper Jakubczak nie zakwalifikowali się do strefy medalowej.
Nasi zawodnicy wykonali ogrom pracy przygotowując się na zawody tej rangi. Niejednokrotnie dzielą swój czas pomiędzy treningi i szkołę. Każdy z nas trener, rodzic, nauczyciel ma inne zadanie w życiu, ale wszyscy mamy ten sam cel – rozwój i wsparcie! Gratuluję Wam wszystkim ducha walki, rozwijajcie się dalej i spełniajcie marzenia !