„Skarby Gminy Zamość – cztery pory roku”

128

16 grudnia 2021 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem, odbyło się podsumowanie VII edycji konkursu fotograficznego „Skarby Gminy Zamość – cztery pory roku” pod patronatem Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego. Konkurs miał charakter otwarty i miał na celu prezentację i popularyzację wydarzeń i zmian zachodzących w gminie Zamość.
Komisja w składzie Pani Zofia Kosiorek Poździk – artysta plastyk środowiska zamojskiego, Pani Danuta Zwolińska pracownik Książnicy Zamojskiej i Elżbieta Stankiewicz Dyrektor BPGZ w Mokrem.
Do konkursu zgłosiło się 11 uczestników, założenia konkursu – piękno – Skarby Gminy Zamość, były bardzo szerokie, a zgłoszone zestawy prac do konkursu zawęziły się do jednego tematu – natura. I choć tworzenie obrazu fotograficznego odbywało się w sposób intuicyjny, to jednak dociekliwość i wrażliwość autorów prac sprawiła, że otaczający nas świat przyrody jest ogromnie bogaty. Nadesłane prace do konkursu posiadały wyważony poziom artystyczny. Każdy z uczestników przygotował 5 propozycji z których komisja wybrała po jednym zdjęciu z zestawu każdego uczestnika. Regułą konkursu jest to, że komisja wyznacza pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienia.
Pierwsze miejsce zajęła Edyta Zając za fotografię – „Ścieżka Gminy Zamość”, II miejsce zajął Patryk Czerwieniec za fotografię – „Miraże o zachodzie”. III miejsce zajęła Wiesława Łyś za fotografię „Uroki zimy”. Komisja przyznała również cztery wyróżnienia: dla Krzysztofa Czerwieńca za fotografię „Jesienne osty”, dla Ireny Sokołowskiej za fotografię „Samosiejki przy rzece”, dla Celiny Solan za fotografię „Kwitnący rzepak” i „Dzika róża pod śniegową pierzynką” oraz dla Anny Zgnilec za fotografię „Liść na szybie”
Komisja dziękuje uczestnikom konkursu za przesłanie pięknych fotografii. Oglądanie wystawy fotografii sprawia dużą przyjemność i będzie ją można oglądać do końca stycznia w siedzibie biblioteki i na stronie internatowej i Facebooku biblioteki.
Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu.

Elżbieta Stankiewicz – Dyrektor BPGZ w Mokrem