Słowa pędzlem malowane

173

Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem przeprowadziła XII-tą już Edycję Konkursu Plastycznego “POEZJA i BAJKA SŁOWEM i PĘDZLEM MALOWANA” (pod patronatem Wójta Gminy Zamość), definitywnie najtrudniejszą z dotychczasowych. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne i wynikające z nich utrudnienia, do udziału w konkursie zdecydowały się przystąpić dokładnie 44 osoby. Uczestnikami, którzy zdominowali edycję roku 2020, były dzieci w przedziale wiekowym 5-10 lat, a więc zgodnie z regulaminem kwalifikujące się do kategorii: oddział przedszkolny – kl. 0, kl. I – III, kl. IV – VI. Do konkursu przystąpili między innymi uczniowie Szkół Podstawowych z terenów Gminy Zamość: SP w Białowoli, SP w Lipsku, SP w Wólce Wieprzeckiej, SP w Zawadzie oraz dzieci z Zamościa działające przy Młodzieżowym Domu Kultury. Tegoroczni odkrywcy literatury wykonali prace inspirowane wybranym tekstem dowolnego poety polskiego, nawiązujące do tematów przewodnich: 100 – lecie urodzin Papieża Jana Pawła II, 30 lat Samorządności w Polsce oraz okrągłej setnej rocznicy Bitwy pod Komarowem. Tematy niełatwe, ale jak się to mówi – dla chcącego nic trudnego!
Cieszymy się, że obecne obostrzenia nie stały się barierą dla waszej kreatywności! Gratulujemy i z przyjemnością ogłaszamy wyniki tych plastycznych zmagań. I tak komisja konkursowa, w warunkach zgodnych z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego, w składzie: nauczycielka-plastyk Anna Chabros oraz Dyrektor Biblioteki Elżbieta Stankiewicz, oceniła nadesłane prace przyznając 29 nagród. Osoby, które zajęły miejsca od 1 do 3 oraz wyróżnione otrzymały dyplomy sygnowane własnoręcznym podpisem Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego i Dyrektor Biblioteki, a także nagrody rzeczowe. Doceniając jednak inicjatywę wszystkich uczestników, w tym jakże trudnym czasie, biblioteka wręczyła drobne nagrody także za sam udział.
Tym razem nie było możliwości spotkać się wspólnie w celu uroczystego rozstrzygnięcia konkursu “POEZJA i BAJKA…”, sam odbiór nagród miał charakter indywidualny lub za pośrednictwem opiekunów nadesłanych prac (za to zaangażowanie serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz prowadzącym warsztaty plastyczne). Udało nam się pstryknąć i uwiecznić jedynie pojedynczych laureatów podczas odbioru nagród. Zarówno te fotografie, jak i zdjęcia prac tegorocznej edycji konkursu promującego czytelnictwo wśród najmłodszych, dalej młodzieży – zostały opublikowane na Facebooku i stronie www naszej biblioteki. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia foto-relacji online. A teraz najważniejsze, czyli wyniki:
Kategoria 5 i 6-latki: Naworol Aleksandra (I miejsce), Stachurski Jakub (II miejsce), Bondyra Maja (III miejsce), Kukiełka Nadia (III miejsce) oraz wyróżnienia: Lupa Aleksandra, Tarajko Hanna, Wróbel Kinga.
Kategoria kl. I – III: Ścibak Przemysław (I miejsce), Naworol Oliwia (II miejsce), Szewczuk Amelia (II miejsce), Szyport Kornelia (II miejsce), Bondyra Maksymilian (III miejsce) oraz wyróżnienia: Bednarz Klaudia, Czop Milena, Gryglas Layla, Krukowska Julia, Kukiełka Nikola, Kuźma Weronika, Łyś Nikola, Pakuła Krystian, Rybak Hubert, Starek Michał, Ścirka Paulina, Wiśniewski Kornel.
Kategoria kl. IV – VI: Brodaczewska Lena (I miejsce), Gajak Michał (II miejsce) oraz wyróżnienia: Cisek Dawid, Gęśla Barbara, Głowacka Kinga.
Gratulujemy i już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej XIII-tej odsłonie POEZJI i BAJKI malowanej SŁOWEM i PĘDZLEM. Nie będąc przesądnym, na przyszłoroczną edycję życzymy sobie i Wam równie kreatywnej oraz inspirującej pracy!

BPGZ: bibliotekarz Anna Dubel