Mieszkańcy Gminy Zamość

594

Oddaj głos na polską flagę w Gminie Zamość. To hasło kolejnej kampanii społecznej w Gminie Zamość. Przystępujemy do programu, nad którym patronat honorowy objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Rządowy projekt „Pod biało-czerwoną” przewiduje sfinansowanie zakupu i montażu masztu i flagi w każdej gminie, która głosami mieszkańców zakwalifikuje się do udziału w projekcie. To właśnie mieszkańcy danej Gminy muszą wcześniej wziąć udział w internetowym głosowaniu. Aby Gmina Zamość została uwzględniona potrzeba minimum 500 głosów. Trzeba je zebrać do dnia 11 listopada 2020 r., wypełniając krótką ankietę na stronie https://bialoczerwona.www.gov.pl/.

Każdy głosujący może dodatkowo w ankiecie wpisać imię i nazwisko osoby, która wg niego najlepiej sprawdzi się w roli społecznego „Lidera projektu”. Taką osobą może być każdy, kto angażuje się w sprawy społeczne i kto będzie skutecznie zachęcał innych do oddawania głosów i angażował się w promowanie projektu wśród społeczności lokalnej, a nawet w mediach. Spośród zgłoszonych kandydatów specjalna Komisja Projektowa wybierze „Liderów Projektu”, przy czym w jednej Gminie może być ich nawet kilku – o tym zdecyduje wspomniana Komisja. Organizator projektu zapewni Liderom wsparcie techniczne i promocyjne, polegające m.in. na przekazie informacji i poradach odnośnie promowania projektu. Liderzy za swoją pracę otrzymają dyplomy, upominki i nagrody.

Nie warto poprzestać na zebraniu jedynie 500 głosów (minimum w przypadku Gminy Zamość), ponieważ w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, autorzy projektu przewidują udział Premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Po zakończeniu głosowania organizator projektu wspólnie z daną Gminą ustali harmonogram prac montażowych. W założeniach maszty z polskimi flagami mają stanąć w całej Polsce do końca czerwca 2021 r. Miejsce instalacji masztu z flagą wskaże Gmina po konsultacji z Mieszkańcami, a zatwierdzi je organizator projektu.

Projekt rządowy „Pod biało-czerwoną” ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk II Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 r.

Regulaminu Projektu „Pod biało-czerwoną”

Zamość, dnia 9 września 2020 r.

Ryszard Gliwiński
Wójt Gminy Zamość