Otwieramy Punkt Informacji Turystycznej w Wysokiem

Z dniem 11.07.2020 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem będzie działał weekendowy Punkt Informacji Turystycznej. Punkt w sezonie wakacyjnym będzie czynny w weekendy, w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 – 16:00. Powodem uruchomienia punktu jest coraz większa popularność nowej i bezpiecznej ścieżki rowerowo-pieszej Sitaniec – Nielisz, zbudowanej wzdłuż wyremontowanej ostatnio drogi wojewódzkiej nr 837.

Nowa ścieżka cieszy się rosnącą popularnością zwłaszcza wśród miłośników turystyki rowerowej. Zlokalizowanie Punktu Informacji Turystycznej Gminy Zamość (PITGZ) w ośrodku kultury pozwoli turystom nie tylko zasięgnąć informacji o innych atrakcjach w Gminie, ale także bezpłatnie skorzystać z toalety, zwłaszcza że baza „przystanków” dla rowerzystów wzdłuż nowej trasy jest jeszcze słabo rozwinięta.

Ponadto, od 10 lipca przy wejściu do budynku funkcjonuje samoobsługowy punkt naprawy rowerów w postaci specjalnej kolumny stacjonarnej z narzędziami, które umożliwiają m.in. drobne naprawy rowerów, regulacje, a nawet załatanie dziury w przebitej dętce.

Dokładny adres nowego PITGZ w Wysokiem:
Punkt Informacji Turystycznej Gminy Zamość (PITGZ)
Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem
Wysokie 154, 22-400 Zamość