Maseczki dla Mieszkańców

7039

MIESZKAŃCY GMINY ZAMOŚĆ. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. wprowadziło nowe ograniczenia chroniące nas przed zakażeniem koronawirusem. Dotyczą one między innymi obostrzeń w poruszaniu się w przestrzeni publicznej. Od czwartku, 16 kwietnia w miejscach ogólnodostępnych mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Nakaz ten obowiązywał będzie do odwołania.
W związku z tym podjąłem decyzję o zakupie ze środków zarządzania kryzysowego i nieodpłatnym przekazaniu Mieszkańcom 14 000 maseczek wielokrotnego użytku – po dwie maseczki na każde gospodarstwo domowe. Od poniedziałku, 20 kwietnia Strażacy z Jednostek OSP Gminy Zamość będą dostarczać je Mieszkańcom poszczególnych Sołectw. To poważne i trudne logistycznie do realizacji wyzwanie z koniecznością zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego. Dlatego Strażacy nie będą wchodzić na posesje – pozostawią maseczki w skrzynkach pocztowych i na ogrodzeniach posesji. Jadąc przez Sołectwo, Strażacy będą używać sygnałów dźwiękowych. Gmina Zamość to 35 Sołectw i prawie 7 000 gospodarstw domowych. Będę wdzięczny za współpracę w realizacji przedsięwzięcia poprzez śledzenie informacji o terminie dostarczenia maseczek i ich sprawny odbiór.
Informacja o tym, kiedy i w jakim Sołectwie będą rozdawane maseczki, zostanie opublikowana na stronie internetowej Gminy www.gminazamosc.pl. Wysyłać będziemy także powiadomienia sms – do tych, którzy są zarejestrowani w Gminnym Informatorze SMS. To najszybszy system powiadamiania Mieszkańców o różnych ważnych dla Nas sprawach. Apeluję i proszę. Można wciąż rejestrować się we wspomnianym powyżej systemie. Wystarczy wejść TUTAJ wpisać numer telefonu komórkowego i wybrać nazwę Sołectwa, w którym mieszkamy. Możemy to jeszcze zrobić do poniedziałku i w ten sposób wspólnie sprawnie przeprowadzić akcję przekazywania maseczek.

Zamość, dnia 16 kwietnia 2020 roku.