“Kobieta jest organizmem ultra-doskonałym …”

341

8 marca „Dzień Kobiet” – dzień, w którym zasłużenie każda kobieta jest zasypywana komplementami i prezentami! Dzień, który na stałe wpisał się w tradycję nie tylko naszego kraju, ale całego świata. Fakt ten nie jest zaskoczeniem – prawda jest taka, że bez kobiet świat by nie istniał. Wielu sławnych ludzi o kobietach powiedziało już nie jedno dobre słowo; dla przykładu:

  • “Jeśli Bóg stworzył coś piękniejszego od kochającej kobiety, to na pewno pozostawił to sobie” (Tomasz Kaczmarczyk)
  • “Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta – sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga – skarbem” (Napoleon Bonaparte)
  • “Kobiety rzadko przekraczają czterdziestkę i mogą wiek ten zachować w nieskończoność” (Christian Dior)
  • “Kobieta miewa w oczach błyski stokroć wymowniejsze od słów” (Arthur Conan Doyle)
  • “Kobieta jest zaproszeniem do szczęścia” (Charles Pierre Baudelaire)
  • “Kobieta jest organizmem ultra-doskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko” (Kasia Nosowska)

Tak więc bezapelacyjnie KOBIETY w swej naturze są doskonałe. Oczywiście pamiętamy o Was drodzy Panowie i również doceniamy waszą rolę w świecie: „Kobieta istnieje na to, by ją kochać, mężczyzna zaś, aby ponosił ciężary tego kochania” (Leszek Szeligowski). Swoją drogą dziękujemy wszystkim wytrwałym Panom za dźwiganie tego „ciężaru” i coroczną pamięć oraz szczere życzenia płynące z waszej strony!

Poniżej dla wszystkich Pań życzenia z okazji DNIA KOBIET od Pana Piotra Dołby – Radnego Gminy Zamość (treść życzeń w trakcie spotkania w naszej bibliotece, w dniu 6 marca, odczytał Pan Konrad Dziuba – Zastępca Dyrektora Wydz. Społeczno-Administracyjnego. Pan Konrad w trakcie spotkania również wypowiedział pod adresem Pań wiele ciepłych słów, przytaczając kolejne ich atuty oraz doceniając tym samym rolę KOBIET w każdej dziedzinie życia! Panie ze skromnością przyjęły komplementy oraz symboliczny kwiatek):

„I choć z bukietem róż nie mogę przyjść
by złożyć Wam życzenia
Lecz życia bieg w beztroski sen
niech spełnia Wam marzenia.
Dużo sukcesów oraz radości
Dużo uśmiechów i spełnienia marzeń
moc słodyczy w Dniu Kobiet
Wszystkiego co najpiękniejsze”

My ze swojej strony również składamy najserdeczniejsze życzenia:

“- Tyle spokoju, ile tylko potrzebujecie,
– tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne,
– tyle szczęścia, abyście nie oszalały z nadmiaru,
– zaś miłości ponad wszystko !!!”

(bibliotekarz Anna Dubel)