Dzieci lubią misie… konkurs z MISIEM w roli głównej rozstrzygnięty!

131

25 listopada br., z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość ogłosiła konkurs plastyczny adresowany do najmłodszych czytelników, pod hasłem “MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy tematycznej w dowolnie wybranej przez siebie technice, a następnie przesłanie jej zdjęcia na adres organizatora. Konkurs został nagłośniony podczas transmitowanego na żywo spotkania z Wiolettą Piasecką – autorką wielu publikacji dziecięcych, w tym przesympatycznej bajki o przygodach misia (ze znaczącym tytułem – “Miś”). Informację zarówno o spotkaniu, jak i zaplanowanym konkursie wyemitowało dodatkowo Katolickie Radio Zamość.
Spotkanie okazało się niezwykłą podróżą w świat zabawek, wśród których ta jedna, najbardziej rozpoznawalna i najbardziej ceniona przez dzieci od wieków – pluszowy miś – opowiada historię pełną miłości i nadziei; historię, w której marzenie o cieplutkim domku staje się dla jej bohatera realne.
Nie tylko treść bajki okazała się hitem tego spotkania. Już sam styl opowieści zaprezentowanej przez Panią Wiolettę (pełen gestów, kolorowych obrazków, ciekawych efektów intonacyjnych) bezapelacyjnie zaangażował emocjonalnie wszystkich słuchaczy w losy przesympatycznego, zagubionego misia. Idealne wczucie się w rolę przez autorkę książeczki, co więcej uruchomienie w sobie spontaniczności dziecka, dało efekt perfekcyjnego wystąpienia teatralnego, a w dalszej kolejności uruchomiło wyobraźnię dzieci. To ostatnie osiągnięcie zaowocowało liczną ilością “MISIÓW” w naszej bibliotece!
W ramach facebookowego konkursu wpłynęły do nas łącznie 84 prace z misiem w roli głównej. Komisja konkursowa, w składzie Dyrektor Biblioteki Elżbieta Stankiewicz oraz Pracownicy Biblioteki, przyznała 33 nagrody główne. Wyróżnione misie zostały zamieszczone w galerii zdjęć na stronie bibliotekamokre.pl, jak również na Facebooku Biblioteki. Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji!
Należy jeszcze wspomnieć, że w tym konkursie nie ma mowy o przegranej, czy wygranej – zaprezentowane w pracach misie zostały szczęśliwie uhonorowane w dniu ich święta, a każdy z ich wiernych przyjaciół (uczestników konkursu) otrzyma drobną nagrodę!
Wszystkim PRZYJACIOŁOM PLUSZOWEGO MISIA serdecznie gratulujemy kreatywności i życzymy grona samych wiernych przyjaciół wokół siebie!

(BPGZ; bibliotekarz Anna Dubel)