Msza święta z kolędami w Lipsku

888

W dniu 28 stycznia br. aż siedem zespołów śpiewaczych z terenu Gminy Zamość wzięło udział w niedzielnej „Mszy świętej z kolędami” w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku.
Na zaproszenie księdza proboszcza Tomasza Winogrodzkiego, zespoły śpiewały bezpośrednio przed, w trakcie i po mszy o godz. 12:00. Rozpoczęły „Echo Lipska” z Lipska i „Białowolanki” z Białowoli, rzecz jasna z akompaniamentem Tadeusza Flora, potem w trakcie homilii zaśpiewali: chór „Sitanianie” z Sitańca i zespół „Ale Cantare” z Płoskiego, a po mszy wystąpiły „Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej z instruktorem Danielem Narolskim. Oprawę muzyczną Eucharystii, sprawowanej przez księdza proboszcza Tomasza Winogrodzkiego i księdza wikariusza Krzysztofa Hawro, zapewnili kolejno: męska grupa wokalna z parafii Lipsko „Baryton” i „Wesołe Gosposie” z Sitańca Kolonii z akompaniamentem Czesława Bartnika. Ksiądz proboszcz, w podziękowaniu za uświetnienie Mszy św., wręczył przedstawicielom wszystkich występujących zespołów anioły malowane na deseczkach.
Następnie, ok. godz. 14:00 wszyscy uczestnicy kolędowania spotkali się w miejscowej świetlicy, gdzie czekały już z poczęstunkiem Panie z Koła Gospodyń Wiejskich – z przewodniczącą Anną Serafin, która miała swój znaczący wkład w organizację całego wydarzenia. Kolędowanie w świetlicy rozpoczął występ najmłodszej artystki – Agaty Łapy – na keyboardzie. Następnie z kolędami wystąpiły na scenie kolejno: zespół wokalny „Ale Cantare”, „Wesołe Gosposie” i grupa wokalna „Baryton”.
Organizatorami przedsięwzięcia byli: Parafia Lipsko, Samorząd Gminy Zamość, Koło Gospodyń Wiejskich w Lipsku, Sołtys i Rada Sołecka sołectwa Lipsko,
OSP Lipsko, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ oraz Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.

GOK: EO