Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy

3660

W dniach 27 i 28 kwietnia 2017 r. odbyła się wycieczka do Warszawy. W tym wydarzeniu brali udział uczniowie klasy I, II oraz III Gimnazjum w Zespole Szkół w Wysokiem. Opiekunami byli: Pani Krystyna Prościńska-Sagan, Pani Agnieszka Bartnik oraz Pan Tomasz Miazga. Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy oraz samym miastem, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku. Organizatorem było biuro turystyczne San Tourist w Zamościu.
Dnia 27 kwietnia o godz. 5:40 odbyła się zbiórka na szkolnym parkingu. Od godz. 6.00 do ok. 11.00 jechaliśmy do miejsca docelowego. Gdy dotarliśmy, zgodnie z planem wycieczki, rozpoczęliśmy zwiedzanie Starego Miasta razem z panią przewodnik, która dzieliła się z nami ciekawostkami o Warszawie. Kolejno zwiedziliśmy: Plac Zamkowy, gdzie wysłuchaliśmy historii dotyczącej Kolumny Zygmunta; dziedziniec Zamku Królewskiego; katedrę św. Jana Chrzciciela; Rynek Starego Miasta, Barbakan oraz w czasie przejazdu autokarem inne zakątki Warszawy. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, które wzbudziło wiele emocji w uczniach naszego Gimnazjum. O godz. 19:00 miało miejsce zakwaterowanie w Hotelu Livia w Wołominie.
Drugiego dnia wycieczki wyjechaliśmy z Hotelu o godz. 7:00 i wyruszyliśmy w kierunku Warszawy. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Wizyta tam pozwoliła nam zobaczyć na żywo i w praktyce poznać wiele zjawisk, o których uczyliśmy się tylko w teorii, m.in. z dziedziny biologii, fizyki, geografii i chemii. Następnie przyjechaliśmy do Muzeum Narodowego. Pani przewodnik zapoznała nas z historią starożytnej świątyni z Faras oraz wyprawy prof. Michałowskiego. Oglądaliśmy malowidła ścienne z czasów wczesnego chrześcijaństwa, rozwiązywaliśmy zadania i słuchaliśmy ciekawostek na temat poszczególnych dzieł. Kiedy po zajęciach z Panią przewodnik zostało nam trochę czasu, postanowiono, że przeznaczymy parę minut na indywidualne zapoznanie się ze zbiorami Muzeum. Zobaczyć można było m.in. dzieła Canaletta oraz sławny obraz Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Po godz. 15:00 wyruszyliśmy do Wysokiego.
Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. Myślę, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany.

Gabriela Dudek
Uczennica klasy III