Międzygminne spotkania z tradycją strażacką

W dniu 12 czerwca 2016r. na boisku sportowym przy świetlicy wiejskiej w miejscowości Pniówek odbyły się zawody sportowe dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Stary Zamość i Zamość.

Z miejscowości Chomęciska Małe Gmina Stary Zamość wraz z Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Druhem Wacławem Mrozem i Komendantem Gminnym OSP Druhem Stanisławem Dusznikiem przybyły do nas dwie sekcje MDP dziewczęca i chłopięca.
Z terenu naszej Gminy do udziału w zawodach zgłosiło się 7 sekcji dziewczęcych oraz 11 chłopięcych.

Przed godziną 14- ą Komendant Gminny OSP Druh Tomasz Bosiak wprowadził na boisko 20 Sekcji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Czas przemarszu uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Białowola.

Komendant Gminny OSP Druh Tomasz Bosiak złożył meldunek i gotowość do rozpoczęcia zawodów Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Druhowi Piotrowi Koczułapowi.
Następnie Wójt Gminy Zamość jednocześnie Honorowy Prezes ZOG ZOSP RP Druh Ryszard Gliwiński powitał wszystkich zebranych a młodzieży pożyczył dobrej sportowej zabawy.
Zawody sportowo – pożarniczych rozegrane zostały w konkurencjach: sztafeta z przeszkodami 7 x 50m z przeszkodami, ćwiczenia bojowe oraz prezentacja sekcji w zakresie musztry.

Z terenu naszej Gminy miejsca na podium zajęły:

Sekcje dziewcząt:
– I miejsce- MDP Zawada,- II miejsce- MDP Wólka Wieprzecka,
III miejsce – MDP Bortatycze.
Sekcje chłopców:
– I miejsce- MDP Wysokie, II miejsce- MDP Pniówek,
III miejsce MDP Sitaniec.

Nad przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska w składzie: sędzia główny st. kp.t Przemysław Ilczuk, asp. Iwona Popajewska Kopyść- sekretariat – przedstawiciele Komendy Miejskiej PSP w Zamościu oraz sędziowie poszczególnych konkurencji- strażacy OSP z terenu Gminy Zamość: Henryk Jakóbczak, Andrzej Kudyk, Wojciech Zieliński, Piotr Kudyk, Tomasz Mazurek, Krzysztof Kwoka, Jerzy Orzechowski, Damian Magryta, Krzysztof Muszyński i Mirosław Soboń. Podczas zawodów do komisji sędziowskiej nie wpłynęły protesty i nie odnotowano kontuzji.

Zawody przebiegały w miłej koleżeńskiej atmosferze, zawodnicy wykazali się wspaniałymi umiejętnościami sportowymi.

Tekst: Bożena Kozioł
Zdjęcia: Emil Cabaj