Medale siatkarek z Gminy Zamość

1977

W dniu 12 marca br. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 5 w Zamościu odbyły się finały rozgrywek Zamojskiej Ligi LZS sezonu 2015/2016 w Siatkówce Kobiet i Dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. W rozgrywkach kobiet złote medale wywalczyły reprezentantki STS „Gryf” Gmina Zamość pod opieką trenera Krzysztofa Bednarskiego, grające w składzie: Agata Jabłońska, Joanna Jarosławska, Ula Muzyczuk, Karolina Główka, Natalia Kowalska, Monika Wiatrzyk, Karolina Kiecana, Wiktoria Wiater, Klaudia Żmuda, Klaudia Pitek, Sylwia Rapa, Karolina Zarczuk, Alicja Ostrowska, Weronika Welhan, Julia Czochrowska, które w meczu finałowym pokonały drużynę GKS „Potok” Sitno 2:0. Indywidualnie nagrodę dla najlepszej zawodniczki ligi otrzymała także zawodniczka STS „Gryf” Joanna Jarosławska.
W finałach rozgrywek dziewcząt ze szkół gimnazjalnych miejsce II wywalczyły reprezentantki gimnazjum z Sitańca (Weronika Welhan, Julia Czochrowska, Kinga Segieda, Karolina Czuj, Wiktoria Delmanowicz, Ramona Żołynia, Julia Hereta, Dominika Krucoń, Patrycja Paul, Weronika Jaszak, trener – Mariusz Bernard), a czwarte z Płoskiego(Ewelina Piela, Zuzanna Podolak, Diana Siemko, Aleksandra Waga, Aleksandra Staniecka, Amanda Mojżesz, Agata Czuk, Weronika Stankiewicz, trenerka – Marlena Kolenda). Wszystkie uczestniczące w rozgrywkach drużyny otrzymały puchary a za miejsca I-III okolicznościowe medale. Organizatorem rozgrywek ligowych było Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu.

Krzysztof Czerwieniec