MŁODZI PLASTYCY OCENIENI

1675

21 maja 2015 roku w siedzibie biblioteki zostali nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy VII Edycji konkursu plastycznego Poezja i bajka słowem i pędzlem malowana.
Na konkurs wpłynęło 216 prac wykonanych różnymi technikami, a autorami byli uczniowie szkół i przedszkoli z terenu Gminy Zamość. W tej edycji zostały też ocenione i nagrodzone prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Zamościa. Komisję zadziwiła różnorodność technik, kolorystyka i precyzja wykonania. Oceniane były te prace, które potwierdzały samodzielność artysty, bez pomocy opiekunów lub rodziców. Ilość prac zgłoszonych potwierdza, że wśród młodego pokolenia rosną artyści, których należy wspierać, odkrywać i taką rolę ma spełniać ten konkurs. Jury oceniało twórczość uczestników w kilku kategoriach wiekowych. Najwięcej prac wpłynęło z przedszkoli i klas I-III. W kategorii przedszkole : I miejsce zajęła Eliza Fik, II miejsce Julia Hasiak, a III miejsce – Maja Leszczyńska z ZSPiP w Kalinowicach. Wyróżnienia otrzymali : Weronika Turczyn i Nikola Sobczak ze SP w Białowoli oraz Natalia Lachowska, Paula Tuz, Zuzanna Bober, Daniel Waszczuk, Jakub Juszczak, Nikola Hołowińska, Emilka Machlarz i Emilia Radej z ZSPiP w Kalinowicach. W przedziale wiekowym klas I-III przyznano: I miejsce Annie Dudzicz z ZSPiG w Płoskiem, II miejsca równorzędnie Przemysław Paszkowski i Weronika Kudyk ze SP w Pniówku oraz Dominik Palonka ze SP nr 6 z Zamościa. III miejsca otrzymali Nadia Skwarzyńska Julia Abraszek ze SP nr 6 z Zamościa. IV miejsca zajęli Daniel Bekier ze SPiG w Płoskiem oraz Anna Kozowicz ze SP w Pniówku.
Wyróżnienia w kl. I-III otrzymali : Paulina Kyc i Piotr Mateja ze SP w Białowoli, Oliwia Kliza i Weronika Sędłak ze SP w Borowinie Sitanieckiej. Julia Mazur, Michalina Bańka, Karolina Sokal, Jakub Tor, Iga Bielecka, Emilia Drzygało, Karol Starmach ze SPiP w Kalinowicach. Małgorzata Psiuk, Arkadiusz Tymura, Natalia Kozyra, Łucja Garbaty, Katarzyna Bondyra, Patrycja Malinowska ze SP W Mokrem. Weronika Piotrowska i Kamil Uściak ze SP w Pniówku. Oliwia Gąska ze SPiG z Sitańca. Natalia Bielak, Grela Błażej, Oliwia Krupa, Roksana Kozłowska, Nikola Artymiak i Kamil Wolanin ze SP w Wólce Wieprzeckiej. Kamila Chmiel ze SP nr 6 z Zamościa. Patrycja Urbańska i Sylwia Siemko ze SP z Zawady.
Prace przestrzenne w kategoria kl. I-III : I miejsce zajął Bartosz Kozyra ze SP nr 6 z Zamościa, II miejsce Barbara Małysz ze SP z Mokrego, a III miejsce – Wanesa Rycyk ze SP nr 6 z Zamościa. W klasach IV-V nagrody otrzymali : I miejsce Julia Modrzewska ze SP nr 6 z Zamościa.
II miejsce – Jagoda Tukendorf ze SP 6 z Zamościa oraz dwa III miejsca dla Dariusza Kudyk ze SP z Pniówka i Jakub Dziewulski ze SP 6 z Zamościa. Wyróżnienia w klasach IV – V otrzymali : Angelika Lenczewska i Julia Kyc ze SP z Białowoli. Przemek Mazur, Alan Żmijewski, Eweliny Kudyba, Aleksandra Gancarz i Aleksandra Gancarz z ZSPiP w Kalinowicach. Kamil Mołdoch ze SP w Lipsku. Klaudia Machałek ze SP w Wólce Wieprzeckiej. Aleksandra Dubas ze SP nr 6 z Zamościa oraz Patryk Socha ze SP z Zawady.
W klasach VI : nagrody otrzymały : I miejsce –Magdalena Kasprzyk ze SP w Pniówku.
II miejsca Aleksandra Szuwara ze SP w Pniówku oraz Patrycja Dębska ze SP w Wólce Wieprzeckiej. III miejsca – Sylwia Szponar ze SP nr 6 w Zamościu oraz Marta Czapka ze SP nr 6 w Zamościu.
W kategorii gimnazjum : I miejsce zajęła Aleksandra Duda z Niepublicznego Gimnazjum w Zawadzie.
Kolejny cykliczny konkurs organizowany przez bibliotekę, ma na celu propagowanie piękno słowa poetyckiego poprzez kolor i kształt. Nadesłana twórczość świadczy o tym, że słowo zaczarowane w książkach urzeka, zachwyca, inspiruje. Z niecierpliwością już czekam na efekty przyszłoroczne, bo dziś mogę powtórzyć za Kochanowskim: „Serce roście patrząc na te czasy”. I oby tak dalej….

Elżbieta Stankiewicz