Podsumowanie IX konkursu matematycznego MiMAK

18.04.2013 roku w świetlicy Urzędu Gminy Zamość odbyło się uroczyste podsumowanie IX konkursu matematycznego MiMAK  dla uczniów klasy III ze szkół naszej gminy. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową w Białowoli przy współpracy  LSCDN w Zamościu. Do  gminnego etapu, który odbył  się 10.04.2013 w Szkole Podstawowej w Białowoli  przystąpiło 54 uczniów z 11 szkół . Następnego dnia  odbyło się posiedzenie Niezależnej Komisji  Konkursowej związanej z przeprowadzeniem etapu gminnego konkursu, powołanej przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Białowoli.  Komisja oceniła wszystkie prace według jednolitego klucza punktowania i  kryterium opracowanego przez  Panią Marię Winiarską, autorkę arcytrudnego arkusza testu.  Wyłoniono zwycięzców: I miejsce z liczbą 22 punktów zajęli : Szymon Smoła ze Szkoły Podstawowej w Kalinowicach, Oliwia Malec i Karol Ostasz ze Szkoły Podstawowej w Płoskiem i Dawid Krupa ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie.
Drugie miejsce , uzyskując  19 punktów zajęli : Tomasz Zając, Zuzanna Głowacka i Martyna Ożga ze Szkoły Podstawowej w Białowoli, Jakub Kuźma ze Szkoły Podstawowej w Wólce Wieprzeckiej, Dawid Makowski i Tomasz Bulak ze Szkoły Podstawowej w Mokrem, Kinga Duras,  Bartłomiej Pawełczuk i  Mateusz Bednarski ze Szkoły Podstawowej w Kalinowicach.
III miejsce z liczbą 18 pkt. zajęli : Sebastian Miszczuk  ze Szkoły Podstawowej w Kalinowicach,  Gabriela Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej w Sitańcu i  Judyta Grabowska  ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie.
Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce będą reprezentować naszą gminę w konkursie na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 9.05.2013 roku w Zamościu. Serdecznie gratulujemy uczniom  zwycięstwa, wysokich wyników, a także życzymy dalszych sukcesów  matematycznych na kolejnych etapach edukacji. Sam udział w konkursie jest dla ucznia dużym wyróżnieniem, a konkursowa rywalizacja pierwszym życiowym doświadczeniem niezbędnym dziecku w dalszej nauce i dorosłym życiu.
W uroczystym wręczeniu nagród dla zwycięzców i podziękowań dla nauczycieli uczestniczyli Wójt Gminy  Zamość  Ryszard Gliwiński i Prezes Stowarzyszenia „ Dobra Szkoła” Pani Maria Okoń.

Jolanta Bondyra