Najmłodsi grali o Puchar Prezesa

W ramach promocji działań i organizacji naboru do najmłodszych grup treningowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe Gryf Gmina Zamość, w dniu 8 października w sali sportowej Zespołu Szkół w Sitańcu trenerzy STS zorganizowali turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców z klas I-III o Puchar Prezesa Stowarzyszenia.
W turnieju chłopców wzięły udział reprezentacje 4 szkół z terenu gminy Zamość. Turniej wygrali młodzi piłkarze z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach w składzie: Serafin Łukasz, Zielonka Maciej, Bochenko Paweł, Bamburski Kacper, Gramtyka Michał, Żmijewski Alan, Konaszczuk Michał, Gęśla Kacper, Serfin Mateusz, Jendruszko Michał, Szumiło Sebastian, Suchowicz Tobiasz, opiekun Krzysztof Głuchowski a kolejne miejsce zajęli: ZS Żdanów, ZS Sitaniec i SP Zawada. Indywidualne wyróżnienia wywalczyli: Mateusz Serafin z Kalinowic tytuł „króla strzelców” a Maksymilian Pęk ze szkoły w Żdanowie został wybrany najlepszym bramkarzem. Wyniki meczów:
Sitaniec – Żdanów 1:2; Zawada – Kalinowice 0:3; Sitaniec – Zawada 1:0; Żdanów – Kalinowice 1:3; Zawada – Żdanów 0:3; Kalinowice – Sitaniec 1:4. Do rywalizacji w turnieju dziewcząt przystąpiły 3 drużyny: DKS Gaudium Zamość, ZS Sitaniec i SP Zawada. Po rozegraniu meczów każdy z każdym, zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna Gaudium w składzie: Andruszewska Wiktoria, Iwan Agnieszka, Firlej Iza, Dudek Oliwia, Dubas Ola, Kiecana Oliwia, Siekierda Wiktoria, opiekun – Wojciech Suchowicz, miejsce drugie wywalczyła reprezentacja z Sitańca a trzecie z Zawady. Wyniki meczów: Gaudium – Sitaniec 0:0 (karne 2:3); Sitaniec – Zawada 1:1 (karne 2:1); Gaudium – Zawada 2:0. Za najlepszą bramkarkę została uznana Natalia Cisło z Sitańca a królową strzelczyń została reprezentantka Gaudium Ola Dubas. Podczas uroczystego podsumowania wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały puchary a najlepsi zawodnicy wyróżnienia, które wręczał dyrektor Zespołu Szkół w Sitańcu Jacek Szuba. Działalność stowarzyszenia jest wspierana z budżetu Gminy Zamość.

Krzysztof Czerwieniec