Mistrzowie Siatkówki

1546

W dniu 12 grudnia br. w hali sportowej Zespołu Szkół w Sitańcu, odbyły się Mistrzostwa Gminy Zamość w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców rocznik 2001 i młodsi, pod patronatem Wójta Gminy Zamość. Zawody rozgrywano w drużynach 3 i 4-osobowych. W kategorii „3” dziewcząt wygrała reprezentacja Zespołu Szkół w Sitańcu, grająca w składzie: Zuzanna Rycaj, Kamila Roczeń, Oliwia Węgrzyn, Wanesa Michalska, Ola Gryn, Dominika Matwiejczuk, miejsce drugie wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie a miejsce trzecie druga reprezentacja Sitańca. Wśród „3” chłopców mistrzem gminy została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Zawadzie w składzie: Oskar Rabiega, Jakub Karaś, Tomasz Kasprzyk, Miłosz Malinowski, Bartłomiej Tatara, Lukasz Piechocki, wygrywając w meczu finałowym z drużyną z Sitańca.
W rozgrywkach „4” dziewcząt jak i chłopców zwyciężyły reprezentacje Zespołu Szkół w Płoskiem. Drużyny z Płoskiego zagrały w składach: dziewczęta: Katarzyna Siemczyk, Daria Piwko, Izabela Opoka, Paulina Lempert, Amanda Mojżesz, Weronika Stankiewicz, Aleksandra Waga, Agata Czuk; chłopcy: Sebastian Cielma, Sebastian Magryta, Jakub Ostasz, Jakub Czerwieniec, Dominik Budzyński, Michał Zygmunt, Kacper Puchacz, Dawid Cebula. Trenerką obydwu drużyn jest pani Marlena Kolenda. W grupie chłopców i dziewcząt miejsce II wywalczyła Szkoła Podstawowa w Zawadzie a trzecie Zespół Szkół w Sitańcu. Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy, za miejsca I-III puchary a za miejsca pierwsze piłki. Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować gminę Zamość na dalszym szczeblu rozgrywek organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Zawody zorganizowano ze środków budżetowych gminy Zamość.