Zawody miłośników radioorientacji sportowej

1180

Szkoła Podstawowa w Mokrem była bazą zorganizowanych przez UKS Azymut Siedliska w dniu 21 kwietnia br. Długodystansowych Mistrzostw Polski w Radioorientacji Sportowej, Pucharu Roztocza i Zamojskiej Zabawy na Orientację. Zawody zorganizowano na zlecenie Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej przy współpracy Gminy Zamość, SP Mokre, klubu łączności LOK SP8 KEA z Zamościa.
Wzięło w nich udział ponad 30 zawodników i zawodniczek z Siedlec, Warszawy, Tczewa, Wałcza, Krakowa, Bielska Białej oraz Gminy Zamość. Zawody polegały na przebiegnięciu dystansu ponad 15 kilometrów i odszukaniu punktów kontrolnych tzw. „lisów”. Na pierwszej części dystansu uczestnicy poszukiwali punktów w paśmie 3,5 MHz a po zmianie sprzętu w paśmie 144 MHz.
Najszybciej w swoich kategoriach trasę pokonali: kobiety 21 lat: I miejsce Agata Kulicka – Pogoń Siedlce, II miejsce Urszula Byrdy – Bielsko Biała, III miejsce Agnieszka Deptulska – Tczew; chłopcy 18 lat: I miejsce Mateusz Deptulski – Tczew, II miejsce Szymon Kłoczek – Azymut Siedliska, III miejsce – Maciej Chabros – Azymut Siedliska, mężczyźni 20 lat: I miejsce Patryk Niedźwiecki – Azymut Siedliska, II miejsce Wojciech Gontarz – Azymut Siedliska, III miejsce Jarosław Piela – Azymut Siedliska; mężczyźni 21 lat: I miejsce Paweł Janiak – Siedlce, II miejsce Szymon Ławecki – Siedlce, III miejsce Marek Kubisiak – Warszawa, mężczyźni 40 lat: I miejsce Bogdan Bala – Siedlce, II miejsce Tomasz Deptulski – Tczew, III miejsce Jan Gracjasz – Kraków; w kategorii mężczyzn 60 lat zwyciężył Władysław Pietrzykowski z Bielska Białej.
Zawody rozegrano na lessowych wzgórzach wokół stadniny koni Białka koło Krasnegostawu. Podczas uroczystego podsumowania medale i dyplomy zwycięzcom wręczali Prezes PZRS Zdzisław Strzemieczny oraz Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński.
W sobotę 21 kwietnia br młodsi zawodnicy wzięli udział w zawodach pod nazwą „Puchar Roztocza” w radioorientacji sportowej.. zawodnicy wystartowali w paśmie 144 MHz a nastepnego dnia ścigali się na dystansie sprintu w paśmie 3,5 MHz, który został przeprowadzony w lesie Wspólnoty Gruntowej wsi Mokre. W kategorii dziewcząt do 12 lat zwyciężyła Wiktoria Karwowska z Grudziądza, w kategorii dziewcząt do 14 lat – Michalina Karwowska a w kategorii do lat 16 wygrała Lidia Lekan z Azymutu Siedliska. Wśród chłopców do lat 12 wygrał Szymon Targosz z Bielska Białej, w kategorii do 14 lat najlepszy okazał się Filip Stankiewicz z Azymutu Siedliska a do 16 lat Szymon Kłoczek również z Azymutu. Również 21 kwietnia br. odbyła się I edycja Zamojskiej Zabawy na Orientację ze startem i metą przy Szkole Podstawowej w Mokrem. W zabawie udział wzięli sympatycy marszów z kijami do nordic walking, rowerzyści, oraz grupy rodzinne i indywidualni sympatycy biegów na orientację. Każda z grup miała do pokonania trasę od 2 do 7 kilometrów wokół mokrzyńskiego lasku, podczas której należało odnaleźć punkty kontrolne oraz odpowiedzieć na pytania zawarte na karcie startowej. W rywalizacji marszów z kijami nordic walking zwyciężyli Iwona i Andrzej Chrzan z Wysokiego. Najszybciej trasę na rowerze pokonała Justyna Chwała z Sitańca. Spacer rodzinny wygrali Agata Kulicka z synem Tomaszem.Bieg na orientacje w poszczególnych kategoriach wygrywali: chłopcy i dziewczęta do 10 lat – Ola Grosman z Sitańca, chłopcy do 12 lat – Paweł Grosman z Sitańca, kategorię chłopców i dziewcząt do lat 16 wygrał Wojciech Tłuczek z Sitańca a wśród zawodników pełnoletnich najszybciej trasę pokonał Patryk Niedźwiecki z Siedlisk.
Na kolejną edycję Zamojskiej Zabawy na Orientację zapraszamy w dniu 5 maja br. do miejscowości Lipsko Polesie. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej organizatora azymutsiedliska.za.pl.