XIV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej

1178

Na zaproszenie Partnerskiej Gminy Ełk i miejscowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, reprezentacja Gminy Zamość złożona z zawodników STS Gryf Gmina Zamość, GLKS Echo Zawada, MPKS Nord 98 Wysokie i PKS Metanoja Lipsko w dniach 27‒29 lipca br. uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej rozgrywanym na boiskach sportowych Gminy Ełk. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn w tym z terenu Gminy Ełk, z Rosji, Ukrainy, oraz GLKS Moszczenica z powiatu Piotrków Trybunalski. Turniej rozgrywano z podziałem na 4 grupy rozgrywkowe. Nasza drużyna w meczu półfinałowym przegrała po rzutach karnych z późniejszym zwycięzcą turnieju LKS Chechły – gmina Ełk, miejsce drugie zajął klub z Moszczenicy. Drużyny za zajęcie miejsc I-III otrzymały puchary, medale oraz sprzęt sportowy. Statuetkę dla najwszechstronniejszego zawodnika otrzymał Mariusz Sokołowski. W pierwszym dniu pobytu był czas na zwiedzanie Ełku oraz kąpiel bądź pływanie kajakami. Skład naszej reprezentacji: Dominik Dygas, Gabriel Krukowski, Rafał Rzeżawski, Artur Lipski, Piotr Bargieł, Andrzej Nalepko, Tomasz Ostasz, Karol Swatko, Piotr Winkowski, Patryk Łój, Kamil Pawelczyk, Krystian Kasiński, Grzegorz Chyrchała, Mariusz Sokołowski, Mateusz Duda, Mateusz Garbaty, Krzysztof Kwiatkowski, Rafał Matwiej, Tomasz Goździuk – trener. Wyjazd został sfinansowany ze środków Gminy Zamość.