VI Puchar Koziołka i Puchar Polski Wschodniej

698

W dniach 31 marca – 1 kwietnia 2012 roku na trasach biegowych w okolicach Puław i Kazimierza Dolnego odbyły się zawody w biegu na orientację, gdzie w gronie ponad 200 zawodników z województwa podkarpackiego, lubelskiego i mazowieckiego wystartowała ponad 30 – osobowa reprezentacja Gminy Zamość z klubu UKS „Azymut” Siedliska. W pierwszym dniu zawodów mimo nie najlepszej pogody przeprowadzono 2 biegi.
Poranny sprint odbył się na terenie parku Czartoryskich w Puławach. Najlepsze miejsca spośród naszych zawodników uzyskali: w kategorii KM10 – Weronika Stankiewicz miejsce 2, K14 – Adrianna Knapik miejsce 4, M12 – Bartek Chwała miejsce 4, M14 – Kacper Matwiejczuk miejsce 2, Jakub Węgrzyn – miejsce 3, Jan Grosman miejsce 4, M16 Mateusz Nalepko miejsce 2, M20 – Patryk Niedźwiecki miejsce 4.
Tuż po południu na trasach biegowych wokół stoku narciarskiego w Parchatce rozegrano bieg który był jednocześnie Mistrzostwami Województwa Lubelskiego na średnim dystansie i tu medale wywalczyli: KM 10 Weronika Stankiewicz – medal brązowy, M12 Paweł Grosman medal srebrny, M14 – Jakub Węgrzyn medal srebrny, Kacper Matwiejczuk medal brązowy, M 16 – Mateusz Nalepko medal złoty.
Drugiego dnia na tej samej mapie odbył się bieg na dystansie klasycznym po zakończeniu którego, podsumowano udział zawodników w dwudniowych zmaganiach.
W punktacji końcowej Pucharu Koziołka za trzy biegi nagrody i upominki odebrali: w kategorii KM10 Weronika Stankiewicz – za miejsce 2, w K14 – Joanna Jarosz za miejsce 4, w M12 – Paweł Grosman za miejsce 4, w M14 – miejsca na podium w kolejności zajęli: Jakub Węgrzyn, Kacper Matwiejczuk, Jan Grosman, w kategorii M16 zwyciężył Mateusz Nalepko. Na zakończeniu podziękowanie od organizatorów za postawę fair play otrzymał Wiktor Czop.

Krzysztof Czerwieniec