Pierwszy rok STS Gryf Gmina Zamość

Za nami pierwszy sportowy rok Stowarzyszenia Turystyczno-Sportowego „GRYF” Gmina Zamość. Działalność stowarzyszenia rozpoczęliśmy w kwietniu od powołania 9 ośrodków szkoleniowych (Zawada, Płoskie, Żdanów, Lipsko, Wólka Wieprzecka, Pniówek, Kalinowice, Sitaniec, Wysokie), gdzie wykwalifikowani trenerzy piłki nożnej prowadzili zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Zamość. W zajęciach uczestniczyło ponad 200 dzieci i młodzieży. Sprawdzianem ich umiejętności była „Liga Orlika” rozgrywana w trzech kategoriach wiekowych na obiekcie Orlika w Żdanowie.
Zajęcia te pozwoliły nam na wyselekcjonowanie najlepszych zawodników do 5 drużyn w różnych kategoriach wiekowych. W miesiącu lipcu STS „GRYF” Gmina Zamość podpisał umowy partnerskie dotyczące szkolenia dzieci i młodzieży z klubami sportowymi z terenu Gminy Zamość (Metanoja Lipsko, Echo Zawada). W sierpniu drużyna seniorów Echo Zawada została przeniesiona do struktur naszego stowarzyszenia. Pozwoliło nam to na zgłoszenie do rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej 6 drużyn piłkarskich w różnych kategoriach wiekowych.
Biorąc pod uwagę fakt, iż zawodnicy nasi stawiają pierwsze kroki piłkarskie wyniki osiągnięte przez nich w lidze należy uznać za zadawalające. Stowarzyszenie nasze uczestniczyło w różnego rodzaju turniejach i imprezach sportowych (igrzyska), reprezentując Gminę Zamość. W okresie zimowym nasze drużyny biorą udział w różnego rodzaju rozgrywkach piłki nożnej na hali (liga halowa LZS). Stowarzyszenie jest finansowane ze środków Gminy Zamość uzyskanych drogą dotacji.

Drużyny STS „GRYF” Gmina Zamość:

1. Drużyna seniorów – klasa „A” – trener Tomasz Goździuk
  2. Drużyna juniorów (1994 i młodsi) – II Liga Wojewódzka – trener Artur Lipski
  3. Drużyna juniorów (1998 i młodsi) –Okręgowa liga trampkarzy starszych – trener Włodzimierz Kwiatkowski
  4. Drużyna juniorów (2000 i młodsi) – Okręgowa liga młodzików starszych – trener Paweł Szajewski
  5. Drużyna juniorów (2001 i młodsi) – Okręgowa liga młodzików młodszych – trener Tomasz Sowa
  6. Drużyna młodzików (2002 i młodsi) – Okręgowa Liga orlików starszych – trener Tomasz Sowa.

W okresie zimowym zajęcia odbywają się w halach sportowych na terenie Gminy Zamość. Więcej informacji o naszej działalności można uzyskać na naszej stronie: www.stsgryfgminazamosc.futbolowo.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać poprzez e-mail: stsgryf@op.pl lub kontaktując się z Trenerem Koordynatorem – Włodzimierz Kwiatkowski tel: 602 328 637. Zapraszamy wszystkich do udziału w zajęciach.

Prezes STS Gryf Gmina Zamość
Tomasz Bondyra