II Turniej Piłkarski dla Małego i Dużego

Ponad 150 zawodników, w trzech grupach wiekowych, uczestniczyło w sobotę 12 maja w drugim turnieju piłkarskim zorganizowanym na kompleksie sportowym „Moje boisko Orlik 2012” w Żdanowie przez Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „Gryf” Gmina Zamość. W turnieju rocznik 2000 i młodsi wzięły udział drużyny: Lipsko I, Lipsko II, Pniówek, Sitaniec, Żdanów i Kalinowice. Zwyciężyła reprezentacja Pniówka w składzie: Jacek Szwed, Szymon Michoński, Jakub Jagieło, Kacper Kukiełka, Jakub Małek, Kornel Kawalec, Patryk Paszkowski, Dawid Dziuba, Adrian Zielonka, Paweł Szajewski – trener, wygrywając w meczu finałowym z reprezentacją Kalinowic 2:0, po rzutach karnych. W meczu o miejsce III zespół ze Żdanowa wygrał 1:0 z Sitańcem. Do turnieju dzieci z rocznika 98 i młodsi zgłosiło się 9 drużyn. Po rozegraniu eliminacji w grupach, zwycięzcy eliminacji zagrali o miejsce I a drużyny z miejsc drugich o miejsce III w turnieju. W tym turnieju zwyciężyła reprezentacja Żdanowa wygrywając 2:0 po rzutach karnych z reprezentacją Lipska a w meczu o trzecie miejsce Płoskie pokonało Wysokie 1:0. Ponadto w turnieju wzięły udział drużyny z Pniówka, Kalinowic, Zawady, Sitańca i Wólki Wieprzeckiej. Skład zwycięskiej drużyny: Damian Galan, Dawid Bondyra, Albert Bondyra, Bartek Koniec, Krystian Romanowski, Damian Świrgoń, Dominik Łyś, Hubert Bondyra, Włodzimierz Kwiatkowski – trener.
Turniej dla chłopców z rocznika 95 wygrała drużyna ze Żdanowa w składzie: Konrad Bajwoluk, Patryk Gromek, Adrian Król, Hubert Łój, Filip Jarszak, Szymon Bielak, Daniel Słota, Paweł Bąk, Adrian Bondyra, miejsce drugie zajęła reprezentacja z Wysokiego a trzecie z Zawady. Wszyscy uczestnicy turniejów objęci są procesem szkoleniowym prowadzonym przez trenerów stowarzyszenia. O jego działalności oraz szczegółowym przebiegu turniejów można przeczytać na stronie internetowej klubu: gryfgminazamosc.futbolowo.pl. Miejsca i terminy zajęć: boisko przy ZSPiP Kalinowice – czwartek godz. 13.30 i 15.30; boisko przy ZS Płoskie – wtorek godz. 17.15, piątek godz. 17.15; boisko w Pniówku – środa godz. 17.15; boisko przy ZS Sitaniec – czwartek godz. 13.30 i 15.00; boisko przy SP Wólka Wieprzecka – wtorek godz. 13.30 i godz. 15.30; boisko sportowe w Zawadzie – wtorek godz. 16.00 i piątek godz. 16.00; boisko Orlik w Żdanowie – środa godz. 15.30 i godz. 17.00, piątek godz. 17.00 – trening dla bramkarzy. Działalność klubu jest współfinansowana z budżetu Gminy Zamość.

Krzysztof Czerwieniec