Lato dla strażaków

1799

Sympatyków Ochotniczych Straży Pożarnych oraz sportu zapraszamy do Zwierzyńca i Krasnobrodu. 2 lipca 2011 r. o godz. 14.00, na stadionie piłkarskim KS Sokół w Zwierzyńcu odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Z terenu Gminy Zamość do udziału w zawodach zakwalifikowały się MDP Płoskie dziewczęta oraz MDP Wysokie chłopcy. Udział w zawodach weźmie także MDP chłopięca, która zajmie I miejsce w międzygminnych zawodach sportowo-pożarniczych, jakie odbędą się w najbliższą niedzielę tj. w dniu 26 czerwca w m. Chomęciska Duże, gm. Stary Zamość.

Natomiast 10 lipca 2011 r. powalczą najlepsze drużyny OSP z Powiatu Zamojskiego. Na boisku sportowym w Krasnobrodzie, o godz. 14.00 rozpoczną się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP. Naszą Gminę reprezentować będzie drużyna z OSP Bortatycze oraz drużyna z jednostki, która także w najbliższą niedzielę będzie walczyć o tytuł najlepszej w Gminie Zamość.

Pojadą do Okuninki. W dniach od 10 do 24 lipca – czterdzieścioro dzieci z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych naszej Gminy weźmie udział w obozie szkoleniowo-wypoczynkowym, który odbędzie się w Okunince k/Włodawy. W trakcie obozu młodzież uczestniczyć będzie min.w zajęciach z BHP, kursie pierwszej pomocy medycznej, kursie pływania, spotkaniach ze Strażakami OSP.