VI Ludowe Spotkanie z Zaśpiewem i Przytupem

192

Już po raz 6 w Jatutowie odbyło się Ludowe Spotkanie z Zaśpiewem i Przytupem, jak co roku przyciągnęło ono wielu uczestników i obfitowało we wspaniałą atmosferę i dobrą zabawę.
W sobotę, 6 lipca 2024 roku, na placu boiska sportowego przy świetlicy w Jatutowie, odbyło się VI Ludowe Spotkanie z Zaśpiewem i Przytupem. Imprezę oficjalnie rozpoczął Michał Adamczuk- Sołtys Sołectwa Jatutów oraz Konrad Dziuba- Dyrektor WSPiP Gminy Zamość, w programie wydarzenia przewidziano liczne atrakcje oraz występy , które przyciągnęły mieszkańców oraz gości z okolicznych miejscowości.
Pogoda dopisała, a atmosfera była pełna radości i zabawy. Zespół ShowMen z Szopinka swoim występem rozpoczął część biesiadną wydarzenia. Następnie na scenie wystąpił zespół Lolek Orkiestra ze swoim włoskim repertuarem .Na scenie gościł również zespół Tornado oraz MasterFox Gwiazdą wieczoru były energiczne dziewczyny z zespołu Energy Girls, które porwały publiczność do tańca i wspólnej zabawy. Występy na scenie zakończył swoim koncertem zespół Gentelman.
Dla najmłodszych uczestników przygotowano dmuchane zamki oraz blok animacji, który zapewnił mnóstwo radości i śmiechu. Stoisko BPGZ w Mokrem oferowało różnorodne konkursy i quizy, w których uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Dodatkowo w trakcie konkursów prowadzonych przez bibliotekę wygrać można było jeden z voucherów na przelot samolotem otrzymanych przez Gminę Zamość od Aeroklubu Ziemi Zamojskiej.
OSP Mokre prowadziło pokaz wozu bojowego oraz pierwszej pomocy, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci i dorosłych. Na terenie imprezy znajdował się również ogródek biesiadny, gdzie można było skosztować regionalnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich Jatutów.

Tekst i zdjęcia: B. Pikuziński